Hertha Berlin
Hertha Berlin 2:1 Freiburg
Freiburg

Branimir Korać • nedjelja, 28.08.2016.

Današnji program u Bundesligi otvoren je u Berlinu gdje je Hertha ugostila momčad Freiburga i upisala pobjedu 2:1. Dva pogotka postignuta su u sudačkoj nadoknadi kada su se gosti prvo vratili u utakmicu, a zatim izgubili...

Povratnik u Bundesligu, Freiburg, bio je vrlo blizu osvajanja barem boda na gostovanju u Berlinu kod Herthe. Iako je domaćin bio bolji protivnik, Freiburg je u sudačkoj nadoknadi stigao do poravnanja, ali nije izdržao do kraja susreta.

Domaćin je dobro krenuo u utakmicu i nakon pola sata igre centimetri su ga dijelili od pogotka nakon što je Mitchell Weiser pucao, no lopta je prošla pokraj vratnice.

U završnici prvog dijela i gosti su bili u dobroj poziciji, Grifo je pokušao, ali obrana je u posljednji trenutak zaustavila njegov pokušaj.

Najavu vodstva domaćin je pružio u 57. minuti kada je Haraguchi pokušao prevariti gostujućeg vratara, ali nije bio uspješan da bi pet minuta kasnije ipak stigao pogodak.

Vedad Ibišević ovaj put nije bio strijelac već je bio u poziciji asistenta, odlično je ostavio loptu za Vladimira Daridu koji lijepim udarcem zabija za 1:0.

U sudačkoj nadoknadi, točnije u 93. minuti, gosti dolaze do poravnanja. Grifo je ubacio iz kornera, a Nicolas Hofler poravnao je na 1:1.

Iako se tada činilo da će susret završiti neodlučeno, dvije minute kasnije Julian Schieber vraća prednost na stranu Herthe koja tako dolazi do sva tri boda.