Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 0:1 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • nedjelja, 28.08.2016.

Barcelona nije imala lagan zadatak u Bilbau, kao i obično Athletic je na svom travnjaku bio vrlo neugodan, ali Katalonci ipak odnose puni plijen. Zasluge za to nosi Ivan Rakitić koji je glavom zakucao loptu u mrežu u 21. minuti i tako donio Barceloni sva tri boda...

Barcelona je oprezno prišla gostovanju u Bilbau bez obzira na seriju od četiri uzastopne pobjede protiv ovog protivnika. Znala je imati problema protiv Athletica, prije godinu dana na San Mamesu je i izgubila s čak 4:0, no nakon toga bila je opreznija i nanizala je četiri pobjede poslije tih susreta u Superkupu.

U ovaj susreta gosti su ušli nakon odličnog otvaranja sezone i visoke domaće pobjede protiv Real Betisa dok je Athletic lošije otvorio sezonu i izgubio je u prvom kolu na gostovanju kod Sporting Gijona rezultatom 2:1.

Od početka susreta Barcelona je tražila pogodak i već u prvih pet minuta mogla je voditi s 1:0. Prvo je Denis Suarez bio neprecizan iz vrlo dobre situacije, a zatim je poništen pogodak Luisa Suareza zbog zaleđa.

Odlaskom Brava u Manchester City, jedinicu je ugrabio Ter Stegen i umalo poklonio pogodak Athleticu već u 13. minuti kada je pogriješio, ali odličnom obranom zaustavio Benata i ispravio pogrešku.

U 21. minuti Barcelona je povela. Arda Turan odlično je uočio Rakitića kako utrčava na drugu vratnicu, idealno je centrirao, a hrvatski reprezentativac glavom je poslao loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela Barcelona je mogla preko Messija i Turana povisiti prednost, ali je isto tako i Aduriz imao priliku za poravnanje, međutim Ter Stegen je obranio.

Barcelona je nastavila s boljom igrom u otvaranju drugog poluvremena i stvorila je još nekoliko prilika koje nije realizirao Luis Suarez. Domaćin je također bio opasan, najbliže pogotku bio je kada je Williams pucao ravno u Ter Stegena iz solidne pozicije.

Do kraja susreta Barcelona je zadržala prednost i stigla je do vrijedna tri boda na neugodnom gostovanju. Rakitić je odigrao svih 90 minuta.