Bundesliga, 2. kolo, 09.09.2016, 20:30 h
Schalke 04
Schalke 04 0:2 Bayern
Bayern

Branimir Korać • petak, 09.09.2016.

Drugo kolo Bundeslige otvoreno je u Gelsenkirchenu gdje je Schalke ugostio aktualnog njemačkog prvaka Bayerna. U zanimljivom dvoboju Bavarci su slavili tek golovima u završnici...

Dobru utakmicu odigrali su Schalke i Bayern, a ishod je na kraju bio očekivan. Bayern nastavlja dominaciju, a Schalke ne zna za pobjedu nad Bayernom u prvenstvu još od 2010. godine kada je slavio s 2:0.

Uoči utakmice mala svečanost povodom 300. nastupa u Bundesligi Nalda koji je nakon Ze Roberta i Dedea jedini Brazilac koji je uspio upisati toliko nastupa u elitnom njemačkom nogometnom rangu.

Domaćin se nije uplašio Bayerna i dobro je izgledao već u ranoj fazi susreta i uostalom prva prava prilika pripala je Schalkeu. Nakon ubačaja sa strane, u odličnoj poziciji bio je Goretzka, ali pucao je slabo i Alaba je očistio.

U 37. minuti nova velika prijetnja pred Neuerovim golom. Baba je ubacio za Konopljanku koji iz blizine ne uspijeva nadmudriti njemačkog vratara, udarac je ipak bio preslab.

Prvi dio završen je bez pogodaka, Bayern je imao posjed lopte na svojoj strani, ali domaćin je imao opasnije prilike.

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu još jedna dobra prilika za Schalke, Huntelaar je dobro opalio izvana, ali greda je zaustavila njegov pokušaj.

Bayern je napokon stigao do zicera u 74. minuti i pravo je čudo kako to Robert Lewandowski nije zabio. Na ubačenoj lopti bio je sam, gol je bio potpuno prazan, ali on je s nekoliko metara pucao preko gola.

Sedam minuta kasnije bio je precizniji. Došao je do lopte nakon dodavanja Javija Martineza i pokraj loše postavljene obrane zabio je za 1:0.

Schalke se pokušao u završnici jače otvoriti, međutim ostavilo je to prostora gostima koji su prijetili iz kontranapada, a jedan takav u sudačkoj nadoknadi okončan je pogotkom Joshue Kimmicha za konačnih 2:0.