Mihaela Bradovski • subota, 10.09.2016.

Odigrano je prvih pet utakmica subotnjeg programa drugog kola Bundeslige. Hrvati su dobili mrvice od minutaže, barem oni koji su se našli na travnjaku...

Darmstadt - Eintracht Frankfurt 1:0

Niko Kovač s Eintrachtom nije uspio doći do bodova na gostovanju kod Darmstadta. U prvom kolu minimalno je slavio protiv Schalkea, a u drugom je minimalno poražen kod Darmstadta.

U prvom poluvremenu gosti su bili nešto bolji i imali su u završnici dvije dobre prilike, no nisu ih iskoristili. U sličnom ritmu nastavilo se i u drugom dijelu, činilo se da je momčad iz Frankfurta bliža pobjedi, ali sva tri boda pripala su Darmstadtu zahvaljujući golu Sandra Sirigua u 90. minuti.

Antonio-Mirko Čolak na jednoj i Ante Rebić na drugoj strani ostali su na klupi.

Wolfsburg - Köln 0:0

Utakmicu bez pogodaka odigrali su Wolfsburg i Köln. Igralo se dosta otvoreno, obje momčadi stvorile su ponešto prilika, ali mreže se nisu tresle.

U prvom poluvremenu bliže golu bili su gosti kada je Yuya Osako dobro pucao, ali lopta je otišla malo pokraj vratnice. U drugom dijelu Casteels je zaustavio dobar pokušaj Rissea iz prekida i ostalo je 0:0.

U zadnjih deset minuta priliku kod Wolfsburga dobio je Josip Brekalo koji je zamijenio Didavija i tako upisao bundesligaški debi.

Ingolstadt - Hertha 0:2

Hertha je odnijela sva tri boda pobjedom u gostima kod Ingolstadta. Berlinska momčad tako ostaje na stopostotnom učinku dok Ingolstadt i dalje čeka prvu pobjedu.

Već u osmoj minuti gosti su poveli pogotkom Vedada Ibiševića i domaćin se vrlo brzo našao u neugodnoj situaciji.

Nadali su se domaći igrači preokretu sve do završnice susreta, imali su više pokušaja prema golu, ali bili su vrlo neprecizni i u završnici je Julian Schieber samo postavio konačnih 2:0 za Herthu.

Na klupi domaćina sjedio je mladi Fabijan Buntić koji nije ulazio u igru.

Bayer Leverkusen - HSV 3:1

Finac Joel Pohjanpalo bio je junak Bayera u pobjedi protiv HSV-a. Gosti imaju razloga za tugu, vodili su, zatim do 91. minute držali bod u džepu, ali u sudačkoj nadoknadi primili su dva pogotka i upisali poraz 3:1.

Tin Jedvaj i Alen Halilović ušli su u igru u završnici susreta, a na kraju je Jedvaj bio uspješniji.

Poveo je HSV na početku drugog dijela pogotkom Bobbyja Wooda i tu je prednost držao sve do 79. minute kada Brandt pronalazi Pohjanpala, a ovaj poravnava na 1:1.

Kada se činilo da će susret završiti podjelom bodova, Pohjanpalo je s još dva gola pokopao goste iz Hamburga i osigurao Bayeru sva tri boda.

Freiburg - Borussia (M) 3:1

Borussia Mönchengladbach razočarala je i igrom i rezultatom na gostovanju kod Freiburga. Domaćin je slavio s 3:1 i zabrinuo goste uoči početka Lige prvaka.

Thorgen Hazard doveo je Borussiju u vodstvo u 35. minuti, ali nakon toga sve je bilo na strani domaćina koji uz dva gola Maximiliana Philippa i jedan Nilsa Petersena, odlazi do pobjede.