Mihaela Bradovski • subota, 10.09.2016.

Još dva susreta španjolskog prvenstva odigrana su ove subote, a do pobjeda su došli Villarreal kod Malage te Sevilla protiv Las Palmasa...

Malaga - Villarreal 0:2

Nakon što su obje momčadi upisale remije u prva dva kola, u međusobni dvoboj ušle su tražeći isključivo puni plijen. U konačnici do njega je stigao Villarreal koji je s 2:0 bio uspješan u Malagi.

Pobjeda gostiju u konačnici je zaslužena, u prvom poluvremenu bili su bolji protivnik, postigli u tom razdoblju oba pogotka i nakon toga bez većih problema sačuvali prednost.

U prvih pola sata nije bilo puno uzbuđenja, a onda je Villarreal poveo. Igrala se 33. minuta kada je Jaume Costa doveo svoju momčad do vodstva.

Sedam minuta kasnije kazneni udarac za goste, pucao je Bruno, ali Kameni je pročitao njegov pokušaj. Ipak, u završnici prvog poluvremena Villarreal dolazi do drugog gola i to preko Sansonea.

U nastavku susreta Malaga je dosta pokušavala, ali veliku i konkretnu priliku nije stvorila te je ostalo 2:0 za goste.

Sevilla - Las Palmas 2:1

Odlična utakmica na Sanchez Pizjuanu gdje je Las Palmas bio na korak do pobjede protiv Seville. Gosti s Markom Livajom u postavi imali su dugo prednost, ali Sevilla je preokretom stigla do pobjede.

U 16. minuti Tanasu je doveo Las Palmas u vodstvo i nakon toga gosti su više razmišljali kako sačuvati mrežu nego kako doći do novog pogotka.

U drugom dijelu pritisak Seville je rastao i onda je domaćin stigao do preokreta. Prvo je u 89. minuti dosuđen dvojbeni kazneni udarac za domaćina i ujedno dodijeljen drugi žuti karton Bigasu, a Sarabia je s 11 metara poravnao na 1:1.

Duboko u sudačkoj nadoknadi, doslovno u posljednjim sekundama, Carlos Fernandez pogađa za 2:1 i pobjedu Seville nakon čega su uslijedili žestoki protesti gostiju koji se nisu mirili s događajem iz 89. minute.