Bundesliga, 2. kolo, 10.09.2016, 18:30 h
RB Leipzig
RB Leipzig 1:0 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Sportnet • subota, 10.09.2016.

Novi njemački prvoligaš RB Leipzig ostvario je svoju prvu bundesligašku pobjedu u povijesti. Nakon remija u prvom kolu s Hoffenheimom, novi prvoligaš slavio je u drugom kolu pred nešto više od 42 tisuće navijača protiv doprvaka Borussie Dortmund. Rezultat je bio 1:0, a gol za tri boda zabio je Naby Keita.

AUTOR: Filip Martinović

Prva prilika viđena je u 11. minuti, zaprijetio je domaćin. Kaiser je gurnuo dobru loptu prema Werneru koji je izašao u kontru, ali je gostujuća obrana to na kraju ipak uspjela počistiti. Do prve prilike Dortmunda čekalo se do 19. minute, sjajnu je loptu primio Aubameyang na rubu kaznenog prostora, odmah je pucao, ali je lopta otišla malo pokraj gola. Već minutu kasnije sjajnu je priliku imao Leipzig, Werner je primio dobru loptu u šesnestercu gostiju, oslobodio se dva igrača, ali je njegov udarac odlično obranio vratar Roman Burki. Do sljedeće se prilike čekalo do 28. minute, Schurrle je odlično potegao iskosa s ruba kaznenog prostora, ali je lopta prohujala kraj stative.

Prva prava prilika u drugom dijelu stigla je tek u 78. minuti kada je Timo Werner uputio odličan udarac nakon prodora po lijevoj strani, dobro je pucao, ali je Burki to zaustavio prekrasnom paradom. Nakon dvije minute još je jednom zaprijetio Leipzig, Halstenberg je nakon kornera pucao glavom s nekih 11 metara, bilo je dosta neugodno, ali je Burki uspio obraniti. Dortmund je u 83. minuti imao priliku utakmice, Schurrle je s 15-ak metara neometan pucao, ali je lopta otišla malo preko gola.

Leipzig je do pobjede došao u 89. minuti, Oliver Burke je ubacio loptu a Naby Keita fantastično iz voleja pogodio za tri boda novog prvoligaša u drugom kolu Bundeslige.

Nakon nepotpunog drugog kola Leipzig se nalazi na petom mjestu s četiri osvojena boda, Dortmund je osmi s tri boda.