Premier liga, 4. kolo, 10.09.2016, 18:30 h
Liverpool
Liverpool 4:1 Leicester City
Leicester City

Sportnet • subota, 10.09.2016.

Anfield je ugostio prvu premierligašku utakmicu u novom ruhu, i to Liverpoolov dvoboj s aktualnim prvakom Leicesterom. Dograđena je naime Glavna tribina, koja sada ima više od 8.000 novih mjesta (dok je ukupni kapacitet povećan na 54.074 mjesta). Liverpoolov dom ušminkavanjem nije izgubio magiju, potvrđeno je to već uoči susreta kada su navijači emotivno kao i uvijek izveli "You'll never walk alone". Igrači su to vratili na terenu, iako su opet, na trenutke čupali živce navijačima.

AUTOR: Jurica Godina

Napadački, Liverpool je u prvom dijelu prezentirao itekako dotjeran nogomet. Sijevali su napadi na vrata Kaspera Schmeichela, dok Leicester na drugoj strani nije imao nikakvog rješenja.

Furiozna igra Redsa od desete minute rezultirala je s dva pogotka, oba nakon krasnih poteza. Najprije je na Milnerovu asistenciju pogodio Firmino, koji je lijepo prevario obrambenog igrača, prebacio loptu iz lijeve na desnu nogu i neobranjivo zabio.

Liverpool je ubrzo mogao podebljati vodstvo, no, Sturridgeov zicer skinuo je Schmeichel. Sturridge se iskupio fantastičnom asistencijom petom za Sadija Manea, koji je u 31. minuti matirao gostujućeg vratara, ponovno nakon akcije kao s video-igrice.

Kada je bilo jasno da grogirani Leicester napadački ne može ništa ponuditi, pojavio se Lucas Leiva, Liverpoolov igrač, koji je nakon ozljeda Lovrena (dobio udarac u glavu na treningu u petak) i Sakha, bio primoran igrati na stoperu. Lucas je, naime, asistirao suparničkom napadaču Jamieju Vardyju, podarivši mu loptu na peterac. Vardy je svesrdno prihvatio poklon i vratio Leicester u igru.

Osim Lucasa, nesigurnih izleta imao je i vratar Simon Mignolet. Nedugo nakon "Lucasovog" gola Mignolet je nepotrebno izašao sa svojih vrata, nakon čega se zatresla njegova greda. Da je taj udarac glavom Leicesterovog igrača bio koji centimetar precizniji, Liverpool bi u nekoliko minuta prokockao prednost, zahvaljujući isključivo sebi.

U nastavku su obrane curile na obje strane. No, ono što je Lucas poklonio, to su Leicesterovi igrači promašajima vratili Liverpoolu. Napromašivao se i Liverpool, a dodatno kidanje živaca navijačima Redsa je spriječio Adam Lallana, fantastično pogodivši s petnaestak metara u 56. minuti. Točku na i postavio je Firmino, novim pogotkom pred kraj susreta.

Liverpool je sada na sedam bodova, dok je Leicester ostao na četiri.

Početne postave:

Liverpool (4-2-3-1): Mignolet - Clyne, Matip, Lucas, Milner - Wijnaldum, Henderson, Lallana, Mane, Firmino - Sturridge.

Leicester City (4-4-2): Schmeichel - Simpson, Huth, Morgan, Fuchs - Mahrez, Drinkwater, Amartey, Albrighton - Okazaki, Vardy.

• Obrisan korisnik11.09.2016. u 01:07
    Pa dobro to sam rekao onako 90-100000 tisuca nisam iisao u detalje kao ti 81000.ali je pet skoro duplo vise od Livpoolovog,a Nou Camp prima oko 100000 tisuca,je liverpool mali grad u usporedbi s madridom, ali da ima stadiom kao real siguran sam da bi bio uvijek pun.
  • Obrisan korisnik10.09.2016. u 23:51
    ne govoris istinu - santiago bernabeu prima 81.000 gledatelja a ne 90-100 tisuca kao sto kazes. ako se uzmu u obzir nekakvi omjeri - grad madrid ima oko 3 milijuna stanovika a liverpool 500 tisuca. sasvim pristojan stadion za grad velicine liverpoola
  • Obrisan korisnik10.09.2016. u 22:30
    koliko zapravo Liverpool ima mali stadion i s tim prosirenjem kapaciteta ,u usporedbi s Realovim i Barcinim koji primaju 90-100000 gledatelja.