Sporting Gijón
Sporting Gijón 2:1 CD Leganes
CD Leganes

Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.09.2016.

Sporting Gijon na El Molinonu stigao je do još jedne pobjede. U prvom kolu uz pogodak Duje Čopa svladao je Athletic Bilbao, a s identičnih 2:1 uz novi gol Čopa bio je bolji i od Leganesa...

Duje Čop ovog ljeta stigao je u Sporting Gijon i zasad gura jako dobro. Njegova momčad u prva tri kola upisala je dvije pobjede i remi, a u obje pobjede Čop je ugradio pogotke.

Nakon lijepog gola protiv Athletic Bilbaa, sada je zabio iz penala, ali i upisao asistenciju kod prvog pogotka čime je Sporting krenuo prema tri boda. U nastavku su gosti smanjili zaostatak, pritisnuli tražeći poravnanje, ali Sporting je izdržao.

U 17. minuti domaćin je stigao do vodstva kada obrana Leganesa nije uspjela očistiti opasnost u svojih 16 metara, Čop je kratko dodao loptu do Nacha Casesa koji iz blizine zabija.

Nakon pola sata igre gosti su mogli doći do poravnanja poslije dobrog ubačaja iz kornera, međutim Miguel Guerrero nije bio precizan.

U samoj završnici prvog dijela Timor je u svom kaznenom prostoru srušio Victora Rodrigueza, dosuđen je kazneni udarac kojeg Čop realizira za lijepih 2:0 na odmoru.

U drugi dio bolje ulaze gosti koji ponovno prijete preko Guerrera, no njegov udarac još jednom je neprecizan, ali zato u 58. minuti Leganes smanjuje pogotkom Diega Rica.

U završnici susreta domaćin je teško živio, Mamadou Kone imao je dsvije lijepe prilike, ali nije ih iskoristio i sva tri boda ostala su u Gijonu.