Caen
Caen 0:6 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Petar Jenjić • petak, 16.09.2016.

Gostovanjem kod Santinijevog Caena, nogometaši PSG-a otvorili su novo kolo francuskog prvenstva. Parižani su sjajnom predstavom slavili rezultatom 6:0. Edinson Cavani bio je prvo ime susreta sa četiri postignuta pogotka u prvom poluvremenu. Posao su u nastavku zaključili Lucas i Augustine.

Nakon remija protiv Arsenala prije četiri dana u Ligi prvaka, Unai Emery odlučio se tek za tri promjene u početnoj postavi.

Možda i neočekivano, samo je bod dijelio ove dvije momčadi uoči ove utakmice. S druge je strane momčad Patricea Garandea dočekala branitelja naslova nakon prošlotjednog gostujućeg poraza 2:0 od Rennesa. Ivan Santini započeo je u vrhu napada.

Prošle su sezone protiv Caena u dvije utakmice slavili s ukupnom gol razlikom 9:0, a niz su nastavili i večeras. Gosti su se od samog početka nametnuli kao favoriti. Briljantan je bio Edinson Cavani koji je u prvom poluvremenu poentirao čak četiri puta.

Prvi je gol upisao u 12. minuti. Maxwellje ubacio jednu prizemnu loptu s lijeve strane, Lucas je propustio zahvatiti, ali dolazi do Cavanija koji zabija za vodstvo.

Devet minuta kasnije uspješno je realizirao kazneni udarac nakon što je Ben Youseff srušio Lucasa. Parižani su nastavljali s pritiskom, a o tome dovoljno govori podatak da su u vrijeme drugog pogotka imali 70% posjeda lopte.

Do pogotka je mogao doći i Angel Di Maria u 31. minuti susreta. Argentinski je nogometaš lijepo pucao s ruba kaznenog prostora, no udarac je otišao malo iznad gola.

Urugvajski napadač kompletirao je hat-trick sedam minuta prije odlaska na odmor, a ponovno je u ulozi asistenta bio Maxwell. Međutim ni tu nije stao. Četvrti pogodak postigao je u posljednjim sekundama prvog dijela, nakon sjajno odigrane akcije. Početkom drugog poluvremena zamijenio ga je Jese.

Niti u nastavku gosti nisu bili blaži. Vercoutre je još dva puta morao vaditi loptu iz mreže. Prvo je Lucas sjajnim udarcem s dvadesetak metara matirao vratara Caena, da bi sjajnu predstavu zaključio Jean Kevin Augustin, 12 minuta prije kraja utakmice.