Branimir Korać • subota, 17.09.2016.

Odigrano je pet utakmica poslijepodnevnog dijela Bundeslige, Bayern i Borussia Dortmund stigli su do očekivanih pobjeda, a Niko Kovač s Eintrachtom srušio je Bayer iz Leverkusena...

HSV - RB Leipzig 0:4

HSV je ubilježio ružan domaći poraz od Leipziga koji je visoko slavio s 4:0. U posljednjih 25 minuta susreta domaćin je pregažen iako je do 66. minute na semaforu stajalo 0:0.

Gosti su odigrali odličnu utakmicu i na kraju zasluženo slavili. I prije prvog pogotka imali su bolje prilike te su bili bliže pogotku. Prvi su postigli u 66. minuti kada je Rene Adler skrivio kazneni udarac, a Emil Forsberg zabio za vodstvo.

Domaćin je pokušao nešto promijeniti uvođenjem Alena Halilovića u 70. minuti, ali već osam minuta kasnije bilo je 3:0 zahvaljujući dva pogotka Time Wernera. Točku na i u sudačkoj nadoknadi stavio je David Selke.

Nakon traumatičnih nekoliko sezona, HSV je loše krenuo i u ovu te se nalazi na 16. poziciji sa samo jednim osvojenim bodom nakon tri kola.

Borussia Dortmund - Darmstadt 6:0

U drugom poluvremenu raspao se i Darmstadt, ali on je imao daleko teži posao, gostovao je u Dortmundu kod Borussije koja ga je visoko svladala sa 6:0.

Bezopasni gosti nisu imali šanse protiv znatno bolje Borussije i ovakva pobjeda nije nikakvo iznenađenje. Već u sedmoj minuti mreža gostiju prvi put se zatresla, Gonzalo Castro pogodio je za 1:0.

Nastavili su se napadi domaćina koji je nizao prilike, ali lopta nije htjela u mrežu sve do početka drugog poluvremena kada Adrian Ramos u 48. minuti podiže na 2:0.

Kada je u 54. minuti Christian Pulisic povisio prednost, a tri minute kasnije Peter Niemeyer zaradio drugi žuti karton, postalo je izvjesno da bi Darmstadt mogao doživjeti sudbinu Legije od prije nekoliko dana koja je izgubila sa 6:0. Upravo to se i dogodilo, do kraja susreta pogađali su još Castro, Rode i Emre Mor za konačnih 6:0.

Kod gostiju Antonio-Mirko Čolak dobio je priliku od 70. minute.

Eintracht Frankfurt - Bayer Leverkusen 2:1

Dramatično je bilo u Frankfurtu gdje je Eintracht pod vodstvom Nike Kovača s 2:1 bio bolji od Bayer Leverkusena koji je u 88. minuti imao idealnu priliku za poravnanje.

Nakon što u prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, domaćin je stigao do vodstva u 53. minuti pogotkom iskusnog Alexandera Meiera, ali prednost je potrajala samo sedam minuta nakon što Chicharito poravnava na 1:1.

Od 62. minute na travnjaku je bio i Ante Rebić i upravo on lijepom asistencijom zaslužan je za drugi pogodak domaćina koji je postigao Marco Fabian.

U 88. minuti dosuđen je kazneni udarac za goste, odgovornost je preuzeo Chicharito i iako je vratar otišao u krivu stranu, pogodio je samo vratnicu. Tin Jedvaj kod gostiju je igrao do 85. minute kada ga je zamijenio Wendell.

Bayern - Ingolstadt 3:1

Bayern nije briljirao protiv Ingolstadta, ali je svejedno upisao pobjedu 3:1. Domaćin je teškom mukom probijao gostujuću obranu, no na kraju je ipak uzeo tri boda.

Počelo je loše, već u osmoj minuti Lezcano je doveo Ingolstadt u vodstvo, ali vrlo brzo poravnao je Robert Lewandowski.

U drugom poluvremenu Bavarci su riješili pitanje pobjednika, prvo je lijepo pogodio Xabi Alonso u 50. minuti da bi konačnih 3:1 postavio Rafinha u 84. minuti.

Hoffenheim - Wolfsburg 0:0

Pogodaka nije bilo jedino u dvoboju između Hoffenheima i Wolfsburga iako ih je moglo biti na obje strane. Stvorene su brojne prilike, ali i ostale nerealizirane.

Andrej Kramarić kod domaćina igrao je do 66. minute kada ga je zamijenio Demirbay dok je Josip Brekalo na drugoj strani ostao bez minutaže.