Dobar debi Matea Pavlovića u neočekivanoj gostujućoj pobjedi Angersa

Branimir Korać • subota, 17.09.2016.

Odigrani su i preostali susreti subotnjeg dijela programa petog kola u Ligue 1, a prvi nastup u novoj sezoni upisao je bivši stoper Zagreba Mateo Pavlović i ostavio dobar dojam...

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Nancy i Nantes odigrali su 1:1 i to im nije pomoglo da se pomaknu iz zone ispadanja. Nakon lošeg ulaska u sezonu, Nancy je u zadnja dva kola ipak stigao do prvih bodova, a Nantes je ovim remijem prekinuo niz od tri uzastopna poraza. U ovom susretu bio je i bolji, poveo je golom Mariusza Stepinskog, ali u 72. minuti Loic Puyo poravnao je na 1:1.

Toulouse je stigao do druge ovosezonske pobjede svladavši na svom travnjaku Guingamp s 2:1. Zaslužena pobjeda domaćina, gosti su imali previše problema da bi mogli do bodova. Već u prvom poluvremenu izvršili su dvije zamjene, od 39. minute ostali i bez isključenog vratara Karl-Johanna Johnssona, ali bez obzira na to stigli su do vodstva u 54. minuti pogotkom Jimmyja Brianda iz penala. Domaćin je nakon toga pritisnuo i došao do preokreta golovima Martina Braithwaitea i Jimmyja Durmaza.

Iznenađenje je priredio Angers koji je u gostima s 1:0 bio bolji od Bordeauxa. Bordeaux je tako propustio priliku skočiti na drugo mjesto na ljestvici te je upisao drugi poraz. Karl Toko Ekambi zabio je za pobjedu u 38. minuti susreta, a domaćin je od 85. minute morao igrati i bez isključenog Urugvajca Diega Rolana. Odličan debi u dresu Angersa upisao je Mateo Pavlović koji je odradio cijelu utakmicu.

Posljednjeplasirani Lorient stigao je do prvih bodova u sezoni. Nakon četiri uzastopna poraza, upisao je pobjedu na svom travnjaku protiv Lillea koji se također ne može pohvaliti posebno dobrim startom. Pobjedu domaćinu donio je pogotkom iz kaznenog udarca u 76. minuti Bejamin Moukandjo.

Čak dva promašena penala i jedno isključenje viđeno je u dvoboju između Dijona i Metza. Susret je završen bez pogodaka, a prvi penal promašili su gosti i to u osmoj minuti preko Mevluta Erdinca. Od 58. minute Metz je igrao bez isključenog Cheicka Doukurea, ali domaćin to nije iskoristio, čak štoviše, u 80. minuti i on je promašio kazneni udarac, nije bio precizan Frederic Sammaritano.