Mihaela Bradovski • utorak, 20.09.2016.

Započelo je četvrto kolo Bundeslige uz dvije pobjede gostiju jednu domaćina i remi. Remi je ubilježio Hoffenheim kod Darmstadta uz pogodak Andreja Kramarića dok je u susretu dana Borussia Dortmund u gostima pregazila Wolfsburg s 5:1...

Wolfsburg - Borussia Dortmund 1:5

Dortmundska Borussia nastavlja s odličnim igrama u njemačkom prvenstvu, nakon što je u prošlom kolu pregazila Darmstadt sa 6:0, u derbiju je u Wolfsburgu nadigrala domaćina s čak 5:1. Sjajan nastup Tuchelove momčadi koja je vrlo rano riješila pitanje pobjednika i stigla do tri boda.

Gosti su poveli već u četvrtoj minuti pogotkom Raphaela Guerreira koji je primio odlično dodavanje Marca Bartre, sjurio se prema golu i lakoćom poentirao u bliži kut.

Asistent Bartra vrlo brzo morao je napustiti igru zbog ozljede, ali odmah nakon njegovog izlaska, već u 16. minuti gosti dolaze do drugog pogotka. Obrana Wolfsburga još jednom je početnički ispala, Aubameyang se jednim driblingom izborio za situaciju jedan na jedan s vratarom i povisio na 2:0.

Nakon toga Wolfsburg je zaigrao bolje, stvorio niz dobrih prilika, ali nije uspio doći do pogotka sve do početka drugog dijela, Tada, u 53. minuti, nakon brze akcije domaćina, Didavi se odlično snalazi u 16 metara i smanjuje na 2:1.

Međutim, kratko je trajalo zadovoljstvo domaćina, imali su gosti spreman odgovor i u narednih deset minuta golovima Castra i Aubameyanga Borussia je pobjegla na 4:1 da bi točku na i stavio Lukasz Piszczek u 83. minuti.

Josip Brekalo nije bio u konkurenciji za nastup.

Darmstadt - Hoffenheim 1:1

Zanimljiv dvoboj odigrali su Darmstadt i Hoffenheim, gosti su držali tri boda u rukama, ali na kraju ipak nisu slavili.U samoj završnici domaćin je stigao do poravnanja i uzeo bod.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, ali odmah nakon izlaska na travnjak, Andrej Kramarić u 46. minuti preciznim udarcem s 18 metara pogađa kut domaćeg gola za vodstvo Hoffenheima.

U nastavku susreta domaćin je činio sve da bi došao do pogotka, nekoliko dobrih situacija imao je i Antonio-Mirko Čolak, ali tek u sudačkoj nadoknadi Darmstadt poravnava i to golom Denysa Olijnyka.

Kramarić je igrao do 54. minute kada ga je zamijenio Vargas dok je Čolak igrao cijelu utakmicu.

Ingolstadt - Eintracht Frankfurt 0:2

Niko Kovač s Eintrachtom gura jako dobro i stigao je do treće prvenstvene pobjede u četiri kola. U ovom kolu u gostima je svladao Ingolstadt s 2:0.

Loša vijest je nova ozljeda Ante Rebića koji je napustio igru već u 13. minuti, zamijenio ga je Mijat Gaćinović, a i bez Rebića gosti su otišli do pobjede.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela David Abraham doveo je goste u vodstvo, a pobjedu im je potvrdio Bastian Oczipka početkom drugog dijela.

Freiburg - HSV 1:0

Nils Petersen donio je tri boda Freiburgu protiv HSV-a koji je potpuno razočarao slabim nastupom. Alen Halilović ponovno je dobio priliku u zadnjih 20 minuta kada su gosti već zaostajali.

• Duje7722.09.2016. u 13:10
    Da je izvukao stopera i da su dali gol trener bi bio heroj.
    Duje77
  • Ivo Krečak22.09.2016. u 12:09
    eto kramarić bi sta na gol crti da spriječi gol
    Ivo Krečak
  • Obrisan korisnik22.09.2016. u 11:51
    zašto je mijenjao kramu u 54 minuti? napadač mu zabije gol i nakon 8 minuta ga mijenja i gubi 3 boda.