Sevilla
Sevilla 1:0 Real Betis
Real Betis

Petar Jenjić • srijeda, 21.09.2016.

U drugoj utakmici petog kola španjolske Primere nogometaši Seville slavili su s minimalnih 1:0 u gradskom derbiju protiv Real Betisa. Strijelac jedinog pogotka bio je Garbriel Mercado u 51. minuti.

Uoči utakmice sa Real Betisom, trener Seville Jorge Sampaoli nije mogao računati na dvojicu igrača iz zadnje linije, Daniela Carrica i Adila Ramija. Dvojac je zaradio ozljede u subotnjem razočaravajućem remiju protiv Eibara.

S druge strane Betis je u prošlom kolu remizirao kod kuće protiv Granade. Statistika posljednjih osam utakmica protiv Seville nije im davala za pravo da se nadaju pozitivnom ishodu. U posljednjih osam utakmica postigli su samo dva pogotka. Gosti nisu mogli računati na Mandija, Jonasa, Alexa Martineza i Antonija Sanabriju, dok je Dani Gimenez odrađivao suspenziju.

Gradski derbi nije opravdao očekivanja. U tvrdoj utakmici i bez puno prilika, prvu su i jedinu u prvom poluvremenu imali domaćini preko Samira Nasrija u 26. minuti. Igrač Sevillepucao je s ruba kaznenog prostora, no Antonio Adan zaustavio je njegov pokušaj.

Šest minuta igre u nastavku bilo je dovoljno za postizanje pogotka. Samir Nasri poslao je ubačaj iz slobodnog udarca, lopta je okrznula Gabriela Mercada, malo promijenila smjer te ušla u gol.

Gosti su pokušali preko Rubena Castra u 65. minuti, no njegov udarac s dvadesetak metara obranio je Sergio Rico i izbacio u korner. Isti je igrač pokušao i u posljednjim trenucima susreta, ali bez uspjeha.

Ovom je pobjedom Sevilla privremeno skočila na drugu poziciju iza Real Madrida s 11 bodova.