Mihaela Bradovski • srijeda, 21.09.2016.

Šesto kolo francuskog prvenstva donijelo je nekoliko zanimljivih dvoboja među kojima se ističe gostovanje Monaca u Nici. Subašićeva momčad visoko je poražena s 4:0...

Gostovanje Monaca u Nici okončano je pobjedom domaćina s čak 4:0. Domaćin je bio vrlo efikasan i iako je imao gotovo dvostruko manje udaraca na gol visoko je slavio. Poveo je već u 17. minuti pogotkom glavom Bayssea kojeg je gostujuća obrana ostavila posve samog i Subašić nije imao nikakve šanse.

U 30. minuti sijevnula je kontra gostiju, pobjegao je Mario Balotelli koji iskosa matira hrvatskog reprezentativca i povećava prednost. Dvostruka zamjena na poluvremenu nije previše pomogla gostima i Balotelli je još jednom došao sam pred Subašića i povisio na 3:0.

U 83. minuti Bakayoko je prekršajem s leđa skrivio kazneni udarac i zaradio isključenje, Plea je pucao, ali Subašić je obranio. Međutim dvije minute kasnije nije mogao ništa, Plea je glavom zakucao loptu u mrežu za potop gostiju.

Lyon je s visokih 5:1 svladao Montpellier, ali imao je olakšan posao. Gosti su od osme minute igrali s igračem manje zbog isključenja Poatyja i iako su vodili 1:0 golom Sansona iz četvrte minute, nisu imali šanse. Lyon je u nastavku susreta s dva gola oporavljenog Fekira i Tolissa te jednim Corneta, glatko slavio.

Lorient je već peti ovosezonski poraz upisao u gostima kod Guingampa. Domaćin se namučio za pobjedu koju mu je osigurao Jimmy Briand iz kaznenog udarca u 63. minuti.

Pogodaka nije bilo u Nantesu gdje je domaćin protiv St. Etiennea imao igrača više od 16. minute nakon isključenja Malcuita, Sala je nakon toga promašio penal i gosti su se nekim čudom obranili. Osim rezultata, malo je bilo dobrih vijesti za goste koji su već u prvom poluvremenu morali izvršiti sve tri izmjene., a isključeni Malcuit na travnjaku je proveo samo šest minuta.

U dvoboju Pavlovića i Santinija, uspješniji je bio Pavlović koji je s Angersom slavio protiv Caena 2:1. Odigrao je svih 90 minuta dok je Santini zamijenjen u 66.

Bordeaux je u gostima golovima Malcoma, Labordea i Thelina glatko svladao Metz.