Petar Jenjić • srijeda, 21.09.2016.

U nastavku petog kola španjolske Primere hrvatski je nogometaš Duje Čop bio strijelac u 2:1 porazu Sporting Gijona na gostovanju kod Celte Vigo. Real Madrid prekinuo je dugačak niz pobjeda te je kod kuće protiv Villarreala odigrao razočaravajućih 1:1.

Celta Vigo – Sporting Gijon 2:1

Celta Vigo jedna je od pet momčadi koja u ovoj sezoni nije znala za pobjedu, a večeras su na domaćem terenu igrali protiv Čopovog Sporting Gijona. Domaćini nisu mogli računati na Claudija Beauvuea i Fabiana Orellanu zbog ozljede, kao i Sporting na Moia Gomeza.

Prvu je priliku za domaćine imao Theo Bongonda u 20. minuti, no njegov je udarac obranio Pichu Cuellar. Minutu je kasnije glavom pokušao Pablo Hernandez, ali nije bio precizan.

Pogodak vrijedan tri boda Celta je postigla u 66. minuti. Strijelac je na asistenciju Pione Sista bio Hugo Mallo.

Priliku za izjednačenje gosti su dobili deset minuta prije kraja, kada je Facundo Roncaglia skrivio kazneni udarac. Siguran je izvođač bio Duje Čop.

Međutim slično se dogodilo pet minuta kasnije, ali ovoga puta na drugoj strani. Prvu je pobjedu ove sezone Celti Vigo donio Iago Aspas, sigurno izvedenim kaznenim udarcem.

Duje Čop je odigrao čitav susret za gostujući sastav.

Real Madrid – Villarreal 1:1

Nakon uspješno apsolviranog Espanyola za vikend, pred nogometašima Real Madrida večeras je bio susret novog kola. U goste na Santiago Bernabeu došao je Villarreal koji je slavio u posljednja dva ligaška susreta protiv Malage i Real Sociedada. Dodatnu je motivaciju momčadi Zinedina Zidanea sigurno dao podatak da bi eventualnom pobjedom prestigli rekord od 16 uzastopnih pobjeda nekadašnje Guardioline Barcelone.

U početnu su se postavu vratili Cristiano Ronaldo i Gareth Bale, dok je Luku Modrića trener madridske momčadi odlučio večeras odmarati. U početnu je jedanaestoricu tako ušao Mateo Kovačić. Madriđani su večeras nastupili u formaciji 4-3-3: Casilla; Danilo, Varane, Ramos, Marcelo; Kovačić, Kroos, James; Bale, Ronaldo, Benzema.

Za razliku od posljednjeg susreta protiv Sociedada, u početnu su postavu Villarreala ušli Jonathan Dos Santos i Denis Čerišev umjesto Alexandrea Pata i Roberta Soriana. Za večerašnji je susret bio pošteđen i Juame Costa pa je Fran Escriba poslao na teren u sastavu 4-2-3-1: Asenjo; Mario, Musacchio, Ruiz, Angel; Trigueros, Bruno; Dos Santos, Samu, Čerišev; Sansone.

Prvu su priliku Madriđani stvorili u 17. minuti kada Bale prosljeđuje loptu do Benzeme koji nadskače Musacchija i Bruna te uspijeva uputiti šut. Međutim na crti se ispriječio Asenjo. Gosti su dobro stajali u obrani i kretali bez lopte. Ronaldo i Bale su se mučili da pronađu prostora za stvoriti što bolju poziciju za udarac.

U samoj su završnici poluvremena gosti došli u zasluženo vodstvo. Samu je uputio udarac sa dvadesetak metara udaljenosti, a rukom ga je blokirao Sergio Ramos.. Sudac je dosudio najstrožu kaznu, a branič Reala žuti karton, koji je mogao biti i crveni. Kazneni je udarac sigurno realizirao Bruno.

Samo su tri minute igre u nastavku trebale domaćinima da dođu do poravnanja. Ramos se iskupio zbog „rukometa“ odličnim udarcem glavom kojim je matirao Asenja. Već su tri minutu kasnije domaćini mogli doći do vodstva, no Benzemin je udarac glavom otišao malo iznad gola. Dobar je udarac s ruba šesnaesterca polovicom nastavka uputio Bale, no lopta je prohujala pokraj gola.

Domaćini su u završnici sve karte bacili u napad. Pokušao je Alvaro Morata glavom, zatim i Ronaldo iz slobodnog udarca, no bez uspjeha. Villarreal je izvukao vrlo vrijedan bod te ostao neporažen i nakon pet odigranih utakmica.

Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za madridsku momčad.

• Duje7722.09.2016. u 13:12
    Da nešto predribla, asistira ili da koji gol ne bi bio Škovačić.
  • Obrisan korisnik22.09.2016. u 10:48
    dobro da kova igra..još da se ohrabri i predribla uz neki gol još bi više učvrstio poziciju u momčadi