Toulouse
Toulouse 2:0 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Petar Jenjić • petak, 23.09.2016.

Sedmo kolo francuskog prvenstva otvorili su Toulouse i PSG, a slavili su domaćini rezultatom 2:0 te došli do treće pobjede u nizu. Pogotke su postizali Bodiger iz kaznenog udarca i Durmaz, dok je kod Parižana drugi žuti karton zbog skrivljenog penala dobio Aurier.

Toulouse pod vodstvom Pascala Dupraza igra jako dobro, upisao je tek tri poraza u posljednjih 16 utakmica. Posljednje su dvije prvenstvene utakmice pobijedili, protiv Lillea u gostima te Guingampa kod kuće.

U odnosu na posljednju utakmicu, Dupraz je napravio tek jednu promjenu. Umjesto Jimmyja Durmaza u sastav je ušao Clement Michelin, a Toulouse je večeras istrčao u postavi 4-4- 1-1: Lafont; Yago, Diop, Jullien, Moubandje; Michelin, Blin, Bodiger, Sylla; Toivonen; Edouard.

S druge strane Unai Emery postavio je formaciju 4-3-3, a u početnoj su postavi bili: Areola; Aurier, Silva, Marquinhos, Maxwell; Rabiot, Krychowiak, Matuidi; Lucas, Cavani, Di Maria.

Prvu su priliku gosti imali u 13. minuti preko Edinsona Cavanija, no njegov je udarac iz blizine odlično obranio Lafont. Nakon nekoliko minuta pritiska, Toulouse je uzvratio. Jullien je bio u izglednoj poziciji nakon kornera, ali je vrlo slabo pucao glavom.

Igra se potpuno prebacila na polovicu domaćina, a vrijedi izdvojiti čak 81% nakon prvih 45 minuta posjeda lopte aktualnog prvaka Francuske. Još se dva puta Cavani našao u prilici, no sjajni Lafont održavao je Toulouse na životu.

Već početkom nastavka veliki problem za goste. Aurier je srušio Toivonena u kaznenom prostoru te dobio isključujući drugi žuti karton. Siguran realizator bio je Yann Bodiger.

Parižani se nisu uspjeli oporaviti od primljenog pogotka, a da bi stvar bila još gora, primili su još jedan. Motta je u opasnoj zoni poklonio loptu domaćinima, što je iskoristio Durmaz i zabio za povećanje vodstva.

Toulouse je sada privremeno skočio na drugu poziciju sa 14 bodova, bodovno se izjednačivši sa momčadi Nice, dok je PSG treći sa bodom manje.

• Obrisan korisnik24.09.2016. u 17:07
    zahuktava se.. psg nema više onakvu kemiju što ne znači da neće obraniti naslov ali..