Manchester United
Manchester United 4:1 Leicester City
Leicester City

Filip Martinović • subota, 24.09.2016.

Momčad Manchester Uniteda u šestom je kolu svladala aktualnog engleksog prvaka Leicester s visokih 4:1. Nakon poraza od Cityja i Watforda, Mourinhovi momci odigrali su najboljih 45 minuta u sezoni, pa su nakon prvog dijela imali prednost od 4:0, zabijali su redom Smalling, Mata, Rashford i Pogba, dok je za goste u drugom dijelu zabio Gray.

Manchester United u prvom je dijelu u potpunosti nadigrao engleskog prvaka, pa je rezultat na kraju prvog poluvremena bio čak 4:0. Manchester je puno bolje otvorio utakmicu, dominirao je u početnim minutama, ali do prve prave prilike čekalo se do 22. minute kada su domaćini i poveli. Blind je ubacio loptu iz kornera, a Chris Smalling je iskoristio nesporazum u obrani Leicestera i zabio glavom za 1:0.

Od tog trenutka dominacija Manchestera samo se pojačala, u 26. minuti Rashford nije iskoristio veliku priliku nakon što mu je odličnu loptu poslužio Ibrahimović, a minutu kasnije i Zlatan nije uspio zabiti nakon što mu je Pogba poslao dobro dodavanje u šesnaesterac.

U 37. minuti Manchester je poveo s 2:0. Momčad Josea Mourinha odigrala je sjajnu akciju, Pogba je poslao loptu za Lingarda koji je petom ostavio za Juana Matu, a Španjolac je lijepo pogodio mrežu Zielera.

Već tri minute kasnije bilo je 3:0, Mata je uputio sjajan ubačaj s lijeve strane, a Marcus Rashford lagano je loptu ubacio u gol Leicestera. Golijadu Uniteda nastavio je Paul Pogba, Blind je još jednom asisitrao iz kornera s lijeve strane, a najskuplji igrač svijeta glavom matirao Zielera po četvrti put danas.

Drugo poluvrijeme bilo je lošije, 'crveni vragovi' pokušali su umrtviti igru i privesti je kraju što im je i uspjelo, dok su 'lisice' pokušavale doći do prilika ali to im nije baš polazilo za rukom. Leicester je u 51. minuti smanjio na 4:1, Demarai Gray je fantastično pogodio s 20-ak metara mrežu Davida de Gee nakon što se oslobodio dva čuvara. U drugom dijelu viđena je samo još jedna dobra prilika, Ibrahimović je pucao s vrha šesnesterca, ali je Zieler njegov pokušaj odbio u korner.

Unitedu je ovo četvrta pobjeda u šestom kolu, time je stigao do trećeg mjesta iako kolo još nije kompletirano. Momčad Claudija Ranierija treći je put poražena ove sezone te nakon šest kola ima tek sedam bodova i nalazi se na 12. poziciji.

• qvestor26.09.2016. u 08:27
    godine nose svoje i protiv toga se ne može Rooney usporava igru i trebao bi biti na klupi pa ulatit kao joker kad treba osvježit napad