Mihaela Bradovski • subota, 24.09.2016.

I u šestom kolu Manchester City bio je uspješan, upisao je pobjedu i na gostovanju kod Swanseaja te drži prednost na vrhu ljestvice gdje ga prati Tottenham...

Manchester City nastavlja bilježiti pobjede i upisao je i šestu u isto toliko odigranih kola. Pep Guardiola i dalje je stopostotan, a njegova momčad ovaj put bila je bolja od Swanseaja s 3:1.

I na Libertyju City je odigrao kvalitetnu utakmicu, stvorio niz prilika i na kraju zaslužio sva tri boda. Već u devetoj minuti stigao je do vodstva pogotkom Sergija Aguera, no prednost je držao kratko, Swansea je odgovorio preko Fernanda Llorentea u 13. minuti.

U drugom dijelu Manchester je ipak došao do sva tri boda. U 65. minuti Mike van der Hoorn laktom je udario Kevina de Bruynea i dosuđen je kazneni udarac koji u pogodak pretvara Aguero. 12 minuta kasnije konačna odluka, brza kontra Cityja i završnica Sterlinga za konačnih 3:1 i odvajanje Manchestera na vrhu ljestvice.

Guardiola je tako postao tek drugi menadžer koji je uspio upisati svih šest pobjeda u svojih prvih šest utakmica u Premier ligi, jedini kojem je dosad to uspjelo, bio je Carlo Ancelotti iz vremena dok je vodio Chelsea.

Tottenham je drugoplasirana momčad na ljestvici nakon što je izborio sva tri boda u gostima kod Middlesbrougha. Slavio je s 2:1 golovima Korejca Heung-Mina Sona iz prvog poluvremena. Ovo je za Spurse najbolji ulazak u sezonu u posljednjih 50 godina, a strijelac jedinog pogotka za domaćina bio je Ben Gibson u drugom dijelu.

U Liverpoolu i dalje vlada idilično raspoloženje, upisao je novu pobjedu i to s visokih 5:1 protiv Hull Cityja koji je sat vremena igrao s igračem manje zbog isključenja Elmohamadyja.

Bila je to apsolutna dominacija Redsa koji su slavili s četiri gola razlika, a ne bi bilo nezasluženo i da je pobjeda bila i uvjerljivija s obzirom na količinu stvorenih prilika.

Već u prvih 35 minuta bilo je sve jasno, Adam Lallana, James Milner i Sadio Mane odveli su Liverpool do visoke prednosti, gosti su imali igrača manje i nisu imali više nikakve nade u čudo.

Na startu drugog dijela Meyler je smanjio na 3:1, ali odmah nakon toga Coutinho postiže četvrti gol da bi 20 minuta prije kraja Milner postavio konačnih 5:1 u susretu u kojem nije bilo Dejana Lovrena.

Prvi ligaški poraz na klupi Evertona upisao je Ronald Koeman koji je poražen u gostima kod Bournemoutha s 1:0. Ranim pogotkom Stanislasa u 23. minuti gosti su poraženi, ali unatoč tome i dalje drže visoku četvrtu poziciju.

West Bromwich u sudačkoj nadoknadi golom Rhodesa izborio je remi u gostima kod Stokea koji je vodio pogotkom Allena od 73. minute.

Sunderland je imao tri boda u rukama protiv Crystal Palacea, vodio je s 2:0 nakon sat vremena, ali gosti su napravili preokret golovima Ledleyja, McArthura i pobjedničkim Bentekea u 94. minuti.