Sporting Gijón
Sporting Gijón 0:5 Barcelona
Barcelona

Filip Martinović • subota, 24.09.2016.

Barcelona je svladala na gostovanju u Gijonu momčad Sportinga rezultatom 5:0. Prvi put ove sezone nastupila je bez svog najboljeg igrača Lea Messija koji se ozlijedio, a Enrique je za utakmicu Lige prvaka odmarao i našeg Ivana Rakitića te Andresa Iniestu, Javiera Mascherana i Jordija Albu.

Barcelona je očekivano u prvom dijelu dominirala posjedom, ali nije lako stizala do svojih pokušaja, iako je na poluvremenu imala prednost od 0:2 Sporting je pokušavao, a najaktivniji njihov igrač bio je naš Duje Čop. Prvih 15 minuta proteklo je bez ikakvih prilika, domaćin se dobro branio protiv aktualnog španjolskog prvaka. Barca je zaprijetila u 27. minuti kada je Suarez uposlio Andre Gomesa, ali on je pucao preko gola.

Barcelona je povela u 29. minuti, Arda Turan je poslao sjajnu loptu, Luis Suarez je jednim potezom prošao vratar i zabio za 0:1.

Već u 32. minuti bilo je 0:2, Sergi Roberto je odlično ubacio s desne strane, a Rafinha glavom zabio.

Drugo poluvrijeme bilo je mirno sve do 74. minute kada je Alberto Lora kod Sportinga isključen zbog drugog žutog kartona.

S igračem manje domaćin je potpuno potonuo i do kraja susreta uz loše reakcije obrane primio je još tri pogotka, a strijelci su bili Neymar dvaput i Arda Turan.

Duje Čop za domaće je odigrao 69 minuta, a Ivan Rakitić bio je na klupi.

Barcelona se ovom pobjedom izjednačila s prvoplasiranim Realom koji ima i utakmicu manje. Sporting je ostao 12. sa sedam bodova.