Las Palmas
Las Palmas 2:2 Real Madrid
Real Madrid

Filip Martinović • subota, 24.09.2016.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela La Lige Las Palmas dočekao je danas prvoplasiranu momčad prvenstva Real Madrid i uspio upisati veliki bod, utakmica je završena rezultatom 2:2. Golove za Las Palmas zabili su Tanausu i Araujo dok su za goste zabili Asensio i Benzema.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Reala, ali i domaća je momčad imala svojih prilika. Real je zaprijetio već u sedmoj minuti, Kroos je izveo slobodan udarac, a Morata je glavom s 11 metara pokušao, ali je Varas uspio obraniti.

Sljedeća velika prijetnja bila je u 33. minuti kada su gosti iz Madrida i poveli, Nacho se dobro oslobodio svog čuvara i pucao, vratar je obranio a lopta se odbila do Asensia koji je glavom zabio za 0:1.

Pet minuta kasnije Las Palmas je uspio izjednačiti, loptu je s lijeve strane poslao Momo, lopta je prošla kroz veliku gužvu i stigla do Tanausua koji je lijevom nogom zabio za 1:1.

Cristiano Ronaldo zabio je pogodak u 56. minuti, ali je poništen zbog zaleđa. Gol koji je Real zabio u 67. minuti nije poništen, Ronaldo je pucao, domaći vratar obranio, a Karim Benzema odbijanac poslao u mrežu samo tri minute nakon ulaska u igru. Las Palmas je na 2:2 poravnao u 85. minuti, sjajnu su akciju iz kornera izigrali gosti, a Sergio Araujo se sjajno snašao i provukao loptu kraj golmana za poravnanje.

Marko Livaja je kod Las Palmasa u igri proveo 88 minuta, Luka Modrić kod gostiju cijelu utakmicu, dok je Mateo Kovačić utakmicu odgledao s klupe.

Real se ovom pobjedom vratio na prvo mjesto. no sada se prednost ispred Barcelone istopila na samo jedan bod. Las Palmas stigao je na peto mjesto s deset bodova koliko ima i Eibar.