Swansea City
Swansea City 1:2 Liverpool
Liverpool

Petar Jenjić • subota, 01.10.2016.

Današnji su program u Premier ligi otvorili nogometaši Swansea i Liverpoola na stadionu Liberty. Do pobjede su došli gosti iz Liverpoola rezultatom 1:2 nakon što su prvih 45 minuta bili u zaostatku. Dejan Lovren odigrao je čitav susret za goste.

Gostovanje na Libertyju nikada nije bilo lagano za Redse pa tako ni ovaj put. Činilo se kako će i ovaj put prosuti bodove u relativno lakšoj utakmici jer u prvom poluvremenu nisu imali niti jedan pokušaj u okvir gola. Međutim, u nastavku su se probudili te uspjeli upisati nova tri boda.

Na gostovanje je u Wales momčad Jürgena Kloppa stigla na krilima tri uzastopne pobjede. Zadnju su ostvarili prošli vikend kada su razbili Hull City 5:1, a u ukupno osam odigranih utakmica su postigli 24 pogotka. Jedina je promjena u početnom sastavu bila povratak Dejana Lovrena na stopersko mjesto umjesto Ragnara Klavana pa je Liverpoolovih 4-3-3 izgledalo: Karius; Clyne, Lovren, Matip, Milner; Lallana, Henderson, Wijnaldum; Mane, Coutinho, Firmino.

S druge strane ne baš tako bajna situacija kod Swanseaja. Nakon pobjede u prvom kolu kod Burnleyja momčad Francesca Guidolina osvojila je samo jedan bod. Talijanskom je stručnjaku ovo možda i posljednja prilika da zadrži posao: „Ne znam, može se dogoditi da dobijem otkaz.“ Na teren je poslao sljedeću jedanaestoricu u 4-3-3 formaciji: Fabianski; Rangel, Van der Hoorn, Amat, Naughton; Fer, Cork, Britton; Routledge, Sigurdsson, Borja.

Već su u petoj minuti domaćini imali priliku za pogodak, no udarac glavom Borje je otišao malo iznad grede. Već tri minute kasnije Swansea je došao u vodstvo, a nakon kornera je pogodio Leroy Fer. Probleme je stvorila i ozljeda Adama Lallane, kojeg je u 23. minuti zamijenio Daniel Sturridge.

U posljednjih se desetak minuta igra gotovo potpuno preselila na polovicu velške momčadi, međutim Redsi nisu uspjeli opasnije zaprijetiti prema golu Fabianskog. Trener je gostiju s pravom bio nezadovoljan igrom svoje momčadi.

Prvi je udarac u okvir Liverpool imao u 48. minuti kada je Firmino okušao svoj udarac sa dvadesetak metara,a Fabianski obranio. Isti je igrač poentirao za izjednačenje u 54. minuti. Coutinhov je slobodan udarac zapeo u živom zidu, lopta se odbila do Hendersona, čiji centaršut dolazi do Brazilca koji glavom matira vratara Swanseaja.

Pritisak se Liverpoola nastavio, a udarac Coutinha je u 57. minuti prohujao pored gola. Mane je imao odličnu priliku za preokret Liverpoola. Milner ga je odlično pronašao samog na desetak metara od gola, no u posljednji je trenutak Naugthon blokirao udarac.

Do drugog su pogotka gosti došli nešto kasnije, točnije u 84. minuti. Rangel je srušio Firmina prilikom pokušaja udarca, a Oliver je dosudio najstrožu kaznu. Siguran je izvođač bio Milner.

Domaćini su u samoj završnici mogli do boda, no Van der Hoorn sa pet metara nije uspio najbolje zahvatiti loptu te je poslao u gol aut.

Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Liverpool.