Branimir Korać • subota, 01.10.2016.

Četiri susreta nedjeljnog dijela programa u Premiershipu donijela su tri remija i pobjedu gostiju. Jedini uspješan gost bio je Chelsea koji je slavio kod Hulla...

Hull - Chelsea 0:2

Dva poraza i remi, učinak je Chelseaja u posljednja tri kola i Conteova momčad očajnički je tražila prekid tog lošeg niza. On je prekinut u gostima kod Hull Cityja koji je svladan s 2:0.

Zaslužena pobjeda gostiju koji su bili bolji i nisu dozvolili iznenađenje. Phelan je uoči susreta imao velikih problema s izostancima igrača i ovako pokrpani Hull nije mogao zaustaviti ionako kvalitetnije goste.

U prvom poluvremenu Chelsea je imao veći posjed, ali bolje prilike imao je Hull koji je prijetio u nekoliko navrata, ali Courtois je bio spreman i nije kiksao kao u nekim ranijim susretima.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolji nastup gostiju koji su tu i riješili susretu. Un 61. minuti poveli su lijepim pogotkom Williana koji je s ruba kaznenog prostora pogodio suprotni gornji kut.

Sedam minuta kasnije odluka, Nemanja Matić oduzeo je loptu na svojoj polovici i sjurio se sve do 16 metara domaćina, njegov udarac je blokiran, ali lopta dolazi do Diega Coste koji lijepo zabija za 2:0.

Sunderland - WBA 1:1

WBA zasluženo odnosi bod iz Sunderlanda gdje je odigrao 1:1 i može žaliti što nije uzeo i puni plijen. Bili su gosti bolji i u ovom susretu, ali domaćin je izvukao remi.

West Bromwich je imao vodstvo od 35. minute kada je Nacer Chadli svladao Jordana Pickforda, ali nije Pulisova momčad izdržala do kraja.

Sedam minuta prije kraja Patrick van Aanholt na asistenciju Watmorea zabio je za konačnih 1:1 i tako podignuo svoju momčad s posljednje na pretposljednju poziciju.

Watford - Bournemouth 2:2

Dva puta vodio je Bournemouth na gostovanju u Watfordu i ostao bez pobjede. Domaćin se uspio spasiti i uzeti bod čime mogu biti itekako zadovoljni.

Na poluvremenu su gosti imali vodstvo 2:1 zahvaljujući pogotku Calluma Wilsona u 31. minuti susreta, ali odmah na startu drugog dijela domaćin poravnava preko Troyja Deeneyja.

Dobro je igrao Bournemouth, odmah nakon poravnanja mogao je već u sljedećoj minuti vratiti prednost, ali udarac Jacka Wilsherea zaustavila je vratnica, no u 62. minuti Joshua King ipak zabija za 1:2.

No kratko je trajalo slavlje Bournemoutha, već tri minute kasnije Isaac Success poravnava na 2:2 i donosi bod svojoj momčadi. Do kraja susreta Wilshere i Stanislas pogađali su okvir gola koji je tako spasio bod Watfordu.

West Ham - Middlesbrough 1:1

Serija od četiri uzastopna poraza je prekinuta, ali Bilićev West Ham ipak nije došao do pobjede. Iako je bio bolji i pokazao napredak u odnosu na posljednje utakmice, odigrao je tek 1:1 s Middlesbroughom.

Već u sedmoj minuti Bilić je ostao bez ozlijeđenog Byrama kojeg je zamijenio Arbeloa, a nesretno prvo poluvrijeme okončano je odličnim udarcem i gredom Noblea.

Nije trebalo dugo čekati u drugom dijelu na pogodak i to gostiju. U 51. minuti Stuani je bio najviši u skoku i zabio za vodstvo, ali vrlo brzo West Ham je odgovorio i to lijepom završnicom nakon briljantnog prodora Dimitrija Payeta.

Pokušaji domaćina do kraja susreta da dođu do sva tri boda bili su bezuspješni.