La Liga, 7. kolo, 01.10.2016.
Sevilla
Sevilla 2:1 Deportivo Alaves

Petar Jenjić • subota, 01.10.2016.

Nogometaši Seville nadigrali su na domaćem terenu momčad Alavesa rezultatom 2:1. Oba je pogotka postigao Ben Yedder, a drugi pobjednički u prvoj minuti sudačke nadoknade. Za goste je strijelac bio Laguardija.

Nogometaši Alavesa pokazali su se kao tvrd orah, no Sevilla je ipak uspjela doći do pobjede, iako je došla u pitanje kada su gosti u 84. minuti zabili iz svog jedinog udarca u okvir gola.

Nakon uspješno odrađene Lige prvaka u utorak pred nogometašima Seville bio je novi susret u domaćem prvenstvu. Jorge Sampaoli za večerašnji susret nije mogao računati na petoricu igrača pa je na teren poslao sljedeći sastav: Sergio Rico, Mariano Ferreira, Nico Pareja, Gabriel Mercado, Sergio Escudero, Vitolo, Steven N'Zonzi, Franco Vázquez, Samir Nasri, Wissam Ben Yedder, Luciano Vietto.

U goste su im stigli nogometaši Alavesa, koji su u prošlom kolu kod kuće nadigrali Granadu 3:1. Mauricio Pellegrino na teren je poslao sljedeću jedanaestoricu: Fernando Pacheco, Kiko Femenía, Víctor Laguardia, Alexis Ruano, Raúl García, Theo Hernández, Víctor Camarasa, Daniel Torres, Marcos Llorente, Edgar Méndez, Deyverson.

Prvu su priliku na utakmici imali gosti u 11. minuti, kada je Edgar Mendez pogodio zatresao desnu stativu. Sedam je minute kasnije, na drugoj strani, udarac okušao Samir Nasri, ali je lopta otišla pored gola.

Domaćini su dominirali u posjedu lopte, no ostali su bez konkretnije prijetnje prema golu Alavesa pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Nastavak je susreta Sevilla otvorila puno bolje i zaprijetila preko Mariana u 56. minuti, čiji je udarac obranio vratar gostiju. Pacheco je ponovno morao spašavati svoju momčad 12 minuta kasnije, kada je obranio udarac Pabla Sarabije.

Međutim ni on nije mogao obraniti ono što je došlo u 75. minuti. Ganso je sjajno petom proigrao u prostor za Bena Yeddera koji pogađa za vodstvo Seville.

Uslijedio je šok za domaćine devet minuta kasnije jer je iz svog jedinog udarca u okvir na utakmici Alaves zabio za izjednačenje. Strijelac je bio Victor Laugardija na asistenciju Aleksandra Pantića.

Srećom po domaćine Ben Yedder je još jednom bio na pravom mjestu. Napadač Seville poentirao je u prvoj minuti sudačke nadoknade i donio četvrtu pobjedu svojoj momčadi ove sezone.