MAXtv Prva liga, 11. kolo, 01.10.2016, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2336

Mario Katušić • subota, 01.10.2016.

U Gradskom vrtu je odigran susret 11. kola MAXtv Prve hrvatske nogometne lige, u kojem su bodove podijelili Osijek i Inter iz Zaprešića. Domaći su u vodstvo došli pogotkom Ejupija iz kaznenog udarca, za goste je izjednačio Šarić nešto prije odmora, dok Osijek nije uspio iskoristiti pregršt prilika u drugom dijelu.

Ivan Čeliković
76'
7
Josip Šoljić
81'
19
Marin Zulim
85'
Samir Toplak

Nakon gubitka dva boda u posljednjim trenucima susreta protiv Istre, Osijek je imao imperativ savladati Inter, pred teško gostovanje na Rujevici u idućem kolu. Ofenzivno postavljena igra je to naznačila, pa tako i sam pristup koji je obećavao dobar susret, pošto i Inter ove sezone jako dobro izgleda.

Prva prilika došla je u sedmoj minuti susret. Boban je precizno ubacio, Ejupi pogađa loptu glavom, ali ona ide točno posred vrata u Čovića. Boban je nakon pet minuta u ulozi najopasnijeg igrača, no ponovno nema prave prijetnje za gol, kao niti kod udarca Barišića u 14. minuti. Nova prilika za Osijek u 22. minuti, no niti Mioč nije dobro naciljao nakon što mu je Ejupi ostavio loptu.

Do vodstva Osijek ipak dolazi u 26. minuti. Boban je pokušao zagraditi loptu u kaznenom prostoru, s boka mu je dotrčao Mazalović koji se zabio u njega, a sudac Gabrilo je možda malo prestrogo pokazao na kazneni udarac. Precizan s bijele točke bio je Ejupi za 1:0.

U 41. minuti čista prilika za Bobana, koji se oslobodio dva igrača, no onda čisti zicer prepucao preko gola. I to je kaznilo domaće u posljednjim trenucima prvog dijela. Matas je izgubio loptu, uslijedila je akcija Intera, Bosec ubacuje s desne strane te lopta dolazi do Šarića na kojeg ponovno nije pazio Matas. Prošlogodišnji igrač Osijeka je loptu smirio, a onda precizno poslao u donji lijevi kut Mikulića. Vratar Osijeka je loptu dirao, no nedovoljno da ju skrene van gola. Tako se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Odmah na početku drugog dijela nove dvije prilike Osijeka. Knežević je u 50. minuti loše šutirao, a minutu kasnije Boban iskosa istrčava sam pred Čovića, no ovaj nogom brani njegov udarac. Igra se tad malo primirila, sve do 69. minute, kad novu čistu priliku ima Boban. Ponovno je pobjegao obrani, slomio svog čuvara te izašao sam pred Čovića, ali ishod je ponovno isti. Vratar Intera je obranio nogom i održao svojom momčadi dobar rezultat.

Boban je još jednom pokušao u 82. minuti, no njegov udarac iskosa je zatresao mrežu s vanjske strane, a dvije minute kasnije dolazi "mrtva šansa" za Ejupija. Loptu u prostor odigrao mu je Pušić, ali Makedonac jako slabo plasira loptu i Čović je još jednom siguran. Do kraja susreta pritisak Osijeka, no moraju se na kraju zadovoljiti bodom te tako nisu dodatno oplodili rezultat iz drugog kola, kad su današnje goste savladali na njihovom terenu.

Vrijedi spomenuti kako je uistinu sjajnu večer imao vratar Čović, koji Osječanima nije drag još iz vremena kad je jako dobro čuvao vrata Hrvatskog dragovoljca, dok je kod Osijeka s nekoliko fantastičnih poteza oduševio Aljoša Vojnović, no nije bilo dovoljno da svojoj momčadi donese tri boda.