Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 2:1 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Dario Dodić • subota, 01.10.2016.

Nogometaši Deportiva iz La Corune odigrali su veliku utakmicu na svom Riazoru protiv Sportinga iz Gijona. Unatoč dominaciji tijekom čitavog susreta tek su u sudačkoj nadoknadi došli do sva tri boda prekrasnim pogotkom Ryana Babela za 2:1...

Nakon više od 18 godina dugog posta Deportivo La Coruna napokon je u Primeri svladao Sporting Gijon i to, mora se reći, apsolutno zasluženo. Od samog početka domaćin je dominirao i jedini razlog za tijesnu pobjedu bio je sjajni gostujući vratar Cuellar.

Fenomenalni Emre Colak bio je glavni kreator glavnine napada Deportiva, a iako se nije upisao u listu strijelaca sudjelovao je kod oba gola i zaslužuje epitet igrača utakmice. Već u 11. minuti prvi put je ubačajem pronašao Albentosu, koji odlično puca glavom, ali odličnom paradom mrežu čuva Cuellar. Nekoliko minuta kasnije Albentosa je ponovno pokušao glavom, ovaj puta ubacio je Gama, ali Albentosa nije bio precizan. Nakon nešto više od pola sata igre domaćin je dominantnu igru okrunio i pogotkom. Slobodan udarac s desne strane izveo je Colak, glavom je pokušao Borges, udarac mu je blokirao Alvarez, lopta se odbila ponovno do Borgesa koji ne griješi iz drugog pokušaja i nogom šalje loptu u mrežu Sportinga.

Početak drugog dijela nije donio promjenu u pristupu obje ekipe, Deportivo je dominirao, Sporting tek na mahove prelazio u protivničku polovicu, a sjajan je bio Cuellar. Deportivo je zaslužio drugi pogodak, ali uslijedio je šok na Riazoru - igrala se 66. minuta kada je Gomez izveo udarac iz kuta, a usamljeni Alvarez glavom donio izjednačenje gostima iz Gijona.

Kada se već činilo da će Deportivo doći samo do boda u posljednjoj minuti sudačke nadoknade ukazao se Ryan Babel i preciznim i jakim prizemnim udarcem donio više nego zasluženu pobjedu Deportivu. U momčadi Sportinga Duje Čop odigrao je čitav susret, ali bez značajnijeg napadačkog učinka, kao i uostalom ostatak gostujuće ekipe.