Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.10.2016.

Šesto kolo Bundeslige okončano je nedjeljnim dvobojima u kojima su u ulozi domaćina bili Wolfsburg i Schalke, a momčad iz Gelsenkirchena napokon je stigla do bodova i to sjajnom predstavom protiv Borussije iz Mönchengladbacha...

Gosti iz Mönchengladbacha znali su da ih u Gelsenkirchenu očekuje težak zadatak, da domaćin vrijedi puno više od posljednjeg mjesta i nula bodova, ali nipošto nisu očekivali ovakav potop. Schalke je slavio s čak 4:0 i stigao ne samo do prve pobjede već i do prvih bodova ove sezone.

Nisu gosti igrali uopće toliko loše, ali domaćin je odlično koristio svoje prilike i na kraju napunio mrežu Sommera.

Na prvi pogodak čekalo se do 52. minute kada je Ibrahima Traore skrivio kazneni udarac koji Maxime Choupo-Moting pretvara u pogodak i vodstvo Schalkea.

Primljeni pogodak loše je utjecao na goste koji su potpuno pali u narednim minutama i Schalke do 58. minute rješava pitanje pobjednika. Prvo je Breel Embolo povisio na 2:0, a onda je Leon Goretzka treći put natjerao Sommera u mrežu.

U završnici susreta Embolo je još jednom zabio i postavio konačnih 4:0 za prekid očajne serije domaćina.

Nakon one startne pobjede kod Augsburga, Wolfsburg i dalje čeka na drugu prvenstvenu pobjedu. Novi remi, već treći ovosezonski, upisan je na domaćem terenu protiv Mainza.

Wolfsburg može žaliti za pobjedom, bio je bolji, imao je više prilika, ali nije ih iskoristio i susret je završio remijem.

Konkretnu minutažu dobio je i Josip Brekalo koji je ušao u 64. minuti umjesto Daniela Caligiurija i dobro je odradio tih pola sata.