Celta Vigo
Celta Vigo 4:3 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • nedjelja, 02.10.2016.

Barcelona je upisala neugodan poraz u Vigu protiv Celte i propustila preuzeti vrh ljestvice. Domaćin je u odličnoj utakmici slavio s 4:3 i nanio je Barceloni drugi ovosezonski poraz...

Neobično je pogledati ljestvicu La Lige i vidjeti Barcelonu tek na četvrtom mjestu. Drugi ovosezonski poraz upisan je u Vigu i Celta se tako pridružila Alavesu kao momčad koja je znala kako igrati protiv Barcelona.

I dalje bez Lionela Messija, ovaj put i s Ivanom Rakitićem na klupi, Barcelona je olako primala golove, u drugom dijelu svim silama probala je doći barem do boda, ali uz pomoć ter Stegena domaćin je dodatno otežao posao gostima.

Nije Barcelona od početka izgledala dobro, teško je probijala domaću obranu, a u razdoblju od 22. do 33. minute primila je tri gola i dovela se u vrlo tešku situaciju.

Prvo je u 22. minuti Celta stigla do vodstva kada je Sisto zabio za 1:0 da bi odmah nakon toga ter Stegen spašavao nakon odličnog udarca Aspasa.

Što je obranio tada, nije uspio u 31. minuti kada je Aspas dovršio kontranapad u kojem je pobjegao Piqueu i povisio vodstvo. No tu nije bio kraj mukama gostiju, u 33. minuti Wass je ubacio loptu, a Mathieu je skrenuo u svoju mrežu.

Nakon poluvremena iz noćne more, Barcelona je u drugom dijelu krenula po poravnanje. Dva brza gola dala su joj nadu, prvo je Pique smanjio, a zatim u 63. minuti Neymar iz kaznenog udarca dodatno približio goste.

Celta je u tom razdoblju igrala onako kako ne smije, dosta se povukla i Barcelona je lakše dolazila do domaćeg gola.

I dok su gosti pokušavali doći do poravnanja, njihov vratar poklonio je pogodak Celti. U 77. minuti ter Stegen je ispucavao loptu iz svog peterca, ali napucao je u glavu Hernandeza u neposrednoj blizini i lopta se otkotrljala u mrežu.

Deset minuta kasnije Pique je vratio neizvjesnost golom za 4:3, u završnici su prilike imali Neymar i Pique, ali lopta nije htjela u gol.