Branimir Korać • ponedjeljak, 03.10.2016.

Okončano je osmo kolo francuskog prvenstva nakon kojeg je Nica i dalje na vrhu, a u ovom kolu svladala je uz dosta muke Lorient s 2:1. U središtu pozornosti bio je ponovno Mario Balotelli lijepim pogotkom za pobjedu, a onda i isključenjem kojeg nije trebalo biti...

Nica nastavlja sa sjajnim rezultatima, još uvijek su jedina neporažena momčad u francuskom prvenstvu, a u ovom kolu svladala je Lorient s 2:1. Mario Balotelli i dalje puni mreže, a sada je zaradio i prvo isključenje u Francuskoj, rekli bismo više na "reputaciju" nego što je ono uopće trebalo biti. Sudac Thual dobio je utrku u tome tko će prvi isključiti nestašnog Talijana.

Iako je Lorient na pretposljednjoj poziciji, odigrao je vrlo dobru utakmicu, imao i više prilika od domaćina, ali nije uzeo niti bod. Pereira Ricardo već u 11. minuti doveo je domaćina u vodstvo i činilo se da će to biti rutinski zadatak za Nicu. Međutim Lorient se nije predao, stvarao je prilike i za to je nagrađen u 61. minuti kada je Moukandjo zabio za 1:1.

Sve do 86. minute činilo se da će doći do podjele bodova, a onda Balotelli u trenutku genijalnosti krasnim pogotkom donosi pobjedu domaćinu. Zbog skidanja dresa Talijan tu zarađuje prvi žuti karton, a onda u 91. minuti uz aut liniju zbog posve nevinog dodira glavom s Moreirom zarađuje i drugi žuti te napušta travnjak.

Svakako loša vijest za Nicu koja nakon reprezentativne stanke dočekuje Lyon i to bez svojeg najboljeg napadača.

Angers je ranije u nedjelju odigrao na svom travnjaku 1:1 s Marseilleom i to zahvaljujući golu Capellea u 93. minuti. Thauvin je doveo goste do vodstva u 64. minuti, no u završnici domaćin zasluženo poravnava. Mateo Pavlović ostao je na klupi.

Dinamov poznanik iz Lige prvaka, Lyon, svladao je St. Etienne s 2:0. U otvorenom dvoboju Darder na kraju prvog i Ghezzal na kraju drugog poluvremena pogađali su za domaćina koji se tako iskupio za poraz u prošlom kolu upravo od Lorienta s kojim je igrao sljedeći Lyonov protivnik.

• Zdren03.10.2016. u 00:34
    Balotelli mi je antipatičan ali ovaj sudac je retaj totalni. Valjda će se žaliti na taj karton jer je nepostojeći.