MAXtv Prva liga, 12. kolo, 14.10.2016, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1990
Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Hrvoje Radić
Slaven Belupo
0:1 Dinamo
Junior Fernándes 79'
Dinamo

Mihaela Bradovski • petak, 14.10.2016.

Dinamo je uzeo sva tri boda na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa kojeg je svladao s 1:0. Zagrepčani nisu briljirali, dugo su se mučili, sve do ulaska Juniora Fernandesa koji je zabio za pobjedu u 79. minuti susreta...

Uz dosta muke Dinamo je došao do pobjede u Koprivnici gdje je presudio jedan pogodak. Čovjek odluke bio je Junior Fernandes koji je svojim ulaskom donio živost, postigao pogodak, a mogao je i još jedan. Fernandes je ušao umjesto Ante Ćorića u 66. minuti, Čorića koji je netom prije izlaska zatresao gredu, ali ujedno je to bilo sve što je pokazao u ovom susretu.

Slaven Belupo dobro je stajao na terenu, postavio se čvrsto i Dinamo nije imao nikakvo rješenje kako probiti domaću obranu i doći do prilika. Kopićevi igrači odlično su pokrivali teren, bilo je vrlo malo prostora za kombinaciju, a da bi se on otvorio bilo je potrebno ubrzati igru i igrati s više rizika čega u Dinamovoj igri nije bilo pa je prečesto lopta od Slavenovog kaznenog prostora dolazila nazad na Dinamovu polovicu, a da domaćini nisu niti imali kontakt s njom.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo loše, prilike su dolazile na kapaljku i vratari nisu imali previše posla. Domaćin je nešto pokušavao preko Ivanovskog, no on je bio dobro čuvan dok je s druge strane Dinamo teško uopće dolazio do udarca prema golu.

U drugi dio gosti su ušli agresivnije i uspjeli su igru preseliti potpuno na Slavenovu polovicu. Prijetnje prema golu Blaževića bile su sve češće, u nekoliko navrata udarcima izvana pokušavao je Jonas, ali u tim pokušajima nije bilo preciznosti.

U 65. minuti odličan pokušaj Ćorića koji je bez previše razmišljanja s 14-15 metara dobro opalio, ali lopta je pogodila gredu.

Tu u igru ulazi Fernandes i odmah pokazuje kako je raspoložen te prijeti Blaževiću neugodnim pokušajem s 20-ak metara. U 79. minuti odlično je odradio dupli pas sa Soudanijem, a zatim preciznim udarcem pogodio donji kut domaćeg gola.

U posljednjim trenucima susreta mogao je postići i drugi pogodak, još jednom se izborio za udarac, pucao je snažno s 12-13 metara, ali koji centimetar pokraj vratnice.

Ostalo je tih 1:0 za Dinamo koji je većim dijelom susreta izgledao dosta nemoćno i loše, a tek u nastavku susreta podignuo je igru te na kraju zasluženo slavio.