Branimir Korać • subota, 15.10.2016.

U tijeku je sedmo kolo Bundeslige koje je donijelo nekoliko zanimljivih dvoboja, a ove subote posebno onaj između Eintrachta i Bayerna. Bavarci su ostali bez pobjede, dvoboj je završen 2:2 iako su gosti imali vodstvo i igrača više. Hoffenheim i Köln nastavili su nizati pobjede, a strijelac za tri boda Hoffenheima bio je Andrej Kramarić...

Eintracht Frankfurt - Bayern 2:2

Odlična utakmica u Frankfurtu uz vrlo dobar nastup domaćeg Eintrachta koji je remizirao s Bayernom iako je bio u teškoj situaciji. Gubio je domaćin 2:1 i posljednjih pola sata igrao s igračem manjke zbog isključenja Husztija, ali ipak je u završnici izvukao bod. Tijekom svih 90 minuta Eintracht je bio potpuno ravnopravan protivnik i Niko Kovač može biti vrlo zadovoljan nastupom svojih igrača.

Bayern je rano poveo, već u desetoj minuti Arjen Robben pogodio je posve iskosa suprotni kut. Nakon toga domaćin je tražio poravnanje i došao do njega u završnici prvog poluvremena. Iskoristili su pogrešku Jeromea Boatenga, Huszti je ušao u 16 metara i lijepo pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu trebalo je tek 20 minuta do domaćin uđe u probleme. Prvo je u 62. minuti sretno do lopte u 16 metara došao Joshua Kimmich i lako pogodio za vodstvo, a tri minute kasnije Huszti zarađuje iznimno glupo drugi žuti karton zbog odgurivanja glavom Renata Sanchesa.

Bez obzira što su bili u brojčanom deficitu, domaćini su tražili poravnanje i zasluženo do njega došli u 78. minuti kada Fabian ostaje potpuno zaboravljen pred golom i glavom pogađa za 2:2.

Ante Rebić dobro je odradio 67 minuta prije nego ga je zamijenio Makoto Hasebe.

Köln - Ingolstadt 2:1

Na drugo mjesto skočio je Köln koji je u prošlom kolu remizirao s Bayernom na Allianz Areni. Anthony Modeste donio je bod Kölnu u Münchenu, a ovdje je donio sva tri.

Francuski napadač u prvom poluvremenu postigao je oba pogotka, prvo je zabio u 28. minuti nakon što je pobjegao gostujućoj obrani, a drugi je zabio deset minuta kasnije iz kaznenog udarca.

U drugom dijelu Ingolstadt je uspio samo smanjiti na konačnih 2:1 i to zahvaljujući pogotku Hinterseera iz penala u 90. minuti susreta.

Hoffenheim - Freiburg 2:1

Zanimljiv dvoboj odigrali su Hoffenheim i Freiburg, a domaćin je nakon četiri startna remija upisao i treću uzastopnu pobjedu. Osigurao ju je Andrej Kramarić golom u 81. minuti iz kaznenog udarca.

Domaćin je poveo u 34. minuti pogotkom Sandra Wagnera i s tim rezultatom otišlo se na odmor. U nastavku susreta domaćin je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali nije bio precizan i to je kažnjeno u 77. minuti kada Florian Niederlechner poravnava na 1:1.

Ipak nije dugo trajalo slavlje gostiju, tri minute kasnije dosuđen je kazneni udarac koji rutinski izvodi Kramarić i pogađa po sredini za konačnih 2:1. Hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta.

Ostale utakmice

Borussia iz Mönchengladbacha odigrala je samo 0:0 protiv HSV-a na svom travnjaku, a gosti mogu biti presretni takvim ishodom. Od 25. minute igrali su bez isključenog Clebera, a domaćin je do kraja susreta promašio dva kaznena udarca i to Hahn u 26. minuti i Stindl u 60. Alen Halilović nije dobio priliku u ovom susretu.

Augsburg i Schalke remizirali su 1:1, gosti su poveli u 65. minuti preko Bentaleba, a Baier je izjednačio u 77.