Nancy
Nancy 1:2 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Mihaela Bradovski • subota, 15.10.2016.

PSG stigao je do pobjede u gostima kod posljednjeplasiranog Nancyja i tako se vratio na drugu poziciju na ljestvici te iskoristio loš nastup i poraz Monaca u petak u Toulouseu...

Momčad Unaija Emeryja još uvijek ne igra na onoj razini kao prošle sezone što je i razumljivo s obzirom na odlazak Zlatana Ibrahimovića koji je ipak bio ključni igrač Parižana po pitanju realizacije, vezanja protivničkih igrača uz sebe i same pojave na travnjaku.

Dolaskom Emeryja promijenio se i način igre, potrebno je vremena da sve sjedne na svoje mjesto i dok se to ne dogodi, najvažnije je uzimati bodove. Gostovanje kod Nancyja Parižani će pamtiti upravo po tome - osvojenim bodovima.

Igra nije bila neke posebno visoke kvalitete, ali s dva gola u prvom poluvremenu gosti su stvorili prednost koja im je omogućila mirniji dvoboj.

Domaćin je u utakmicu ušao s vrlo lošim omjerom protiv branitelja naslova, u posljednjih 17 domaćih utakmica protiv aktualnih prvaka Francuske, slavio je samo jednom i to protiv Marseillea u studenom 1990. godine (2:0).

18 minuta trebalo je gostima da stvore lijepu prednost, poveli su 2:0 golovima Lucasa i Cavanija i na odmoru su imali ugodno vodstvo.

Kod pogotka Lucasa vratar domaćina Guy N'Dy Assembe očajno je reagirao, a veliku pogrešku obrane domaćina iskoristio je i Cavani koji je povisio na 2:0.

Nakon tih poklona, Nancy je u nastavku susreta uspio tek smanjiti na konačnih 2:1 golom Aloua Diarre.