Atlético Madrid
Atlético Madrid 7:1 Granada
Granada

Dario Dodić • subota, 15.10.2016.

Nogometaši Atletico Madrida pobjedom su protiv fenjeraša Granade došli do sva tri boda i povratka na vrh ljestvice španjolskog prvenstva. Povela je Granada lijepim golom Cuence, ali Atletico okreće utakmicu na krilima raspoloženog Yannicka Carrasca...

Dvoboj drugoplasirane (uz utakmicu manje od prvoplasirane Seville) i posljednjeplasirane momčadi Primere nije krenuo kako su to zamislili domaći navijači. Nakon manje od 20 minuta igre Granada je usred Vicente Calderona povela 1:0. Goste je u vodstvo doveo Isaac Cuenca prekrasnim volejem s ruba kaznenog prostora.

Šok je pozitivno djelovao na igrače Diega Simeonea, ubacuju u brzinu više i kreću s opsadom gostujućeg gola. U 33. minuti sjajna prilika za Atletico. Correa je izašao pred Ochou, meksički vratar sjajno reagira i brani Correin udarac. Minutu kasnije sve pohvale za Ochou padaju u vodu. Nakon Griezmannovog pokušaja glavom Ochoa slabo reagira, kratko odbija loptu na koju natrčava Yannick Carrasco i s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem para mrežu.

Nastavila je s inicijativom domaća ekipa i prije isteka prvih 45 minuta u potpunosti okrenula vodu na svoj mlin, po drugi puta strijelac je bio Carrasco, ovog puta lopta se na putu do gola odbila od braniča Granade i promijenila smjer te tako prevarila Ochou.

Pola sata prije kraja bilo je jasno da bodovi ostaju u Madridu. Griezmann je lijepo prošao po desnoj strani, vratio povratnu loptu Carrascu koji s 12 metara silovito zabija za svoj prvi hat-trick u dresu Atletica. Nekoliko minuta kasnije već je 4:1 za domaću momčad, Nicolas Gaitan prvi dodir s loptom pretvara u pogodak. Isti je igrač zabio i za 5:1 u 81. minuti na asistenciju Carrasca.

Niti tu nije bio kraj Ochoinim nedaćama, pet minuta prije kraja zabio je Correa za 6:1 preciznim udarcem s ruba šesnaesterca, a samo dvije minute kasnije u strijelce se upisao i Tiago za konačnih 7:1.

Šime Vrsaljko utakmicu je odgledao s klupe.