Real Betis
Real Betis 1:6(0:4) Real Madrid
Real Madrid

Dario Dodić • subota, 15.10.2016.

Nogometaši Real Madrida u stopu prate ljute gradske rivale, Atletico. Na inače teškom gostovanju kod Betisa u Sevilli sve su riješili u prvom dijelu, završilo je 6:1, a moglo je biti i puno gore za Betis...

Iako već neko vrijeme iz kluba najavljuju da će najozbiljnije shvatiti lov na titulu prvaka Španjolske, Real Madrid zaredao je s lošim rezultatima i bila su im potrebna tri boda u gostima kod Betisa gdje se često nisu dobro provodili. Večeras tome nije bio slučaj, Zinedine Zidane od prve je minute u vatru gurnuo Ronalda, Benzemu i Balea, u veznom redu priliku je dobio i vrlo dobro iskoristio Mateo Kovačić.

U početnom sastavu našao se i Isco, koji je nedavno najavio da će se boriti za mjesto u prvih 11, a ako ne uspije da će napustiti klub. Sudeći po večerašnjem nastupu u sastavu Real Madrida ima mjesta za Isca, Španjolac je upisao dva pogotka, od kojih će posebno pamtiti drugi. U sastavu nije bilo ozlijeđenih Modrića, Jamesa i Ramosa, no na terenu se to nije previše primijetilo.

Već u četvrtoj minuti Real dolazi do vodstva. S lijeve je strane slobodan udarac izveo Kroos, Varane je bio najviši u skoku i glavom zabio za 0:1. Nakon pola sata igre Real je imao 2:0, nakon što je Joaquin izgubio loptu, Kroos proigrao Benzemu, a Francuz lagano matirao Adana. Na 3:0 povisio je Marcelo, činilo se iz zaleđa, a s 4:0 otišlo se na odmor nakon što je malonogometnu akciju na svojoj polovici započeo danas raspoloženi Kovačić, a završio Isco laganim golom nakon što ga je nesebično poslužio Pepe.

Malo zanimljivosti u drugi dio unio je Cejudo smanjivši na 1:4, ali više od toga domaćini nisu mogli. U 62. minuti nova lijepa akcija Reala koju završava Isco, iskosa s lijeve strane puca i pogađa suprotne "rašlje". Nakon toga gosti su se fokusirali na to da i Ronaldo, koji se muči s pogocima u Primeri, postigne gol. Upravo je Portugalac zaključio golijadu zabivši u 78. minuti nakon lijepe kombinacije s Moratom.

Mateo Kovačić izašao je u 65. minuti, lijepo je kontrolirao igru u veznom redu, često sudjelovao u akcijama i zaslužio pozitivnu ocjenu svojim nastupom.