Cibonin europski start iz noćne more

Branimir Korać • utorak, 18.10.2016.

Očajan nastup Cibone na otvaranju Fibine Lige prvaka. U Domu Dražena Petrovića gostovao je Iberostar koji je upisao vrlo visoku pobjedu 85:57...

Znalo se da su Španjolci vrlo jak protivnik, ali u Ciboni su se nadali boljem otporu i kvalitetnijem nastupu. Očekivali su da će barem na svojem terenu stvoriti probleme Iberostaru pa možda i iznenaditi. Međutim za to je trebao bolji nastup i u obrani i u napadu Većina domaćih igrača odigrala je prilično loše, a za pobjedu protiv ovakvog protivnika potrebno je više.

"Na poluvremenu govorili smo o tome da trebamo popraviti igru u obrani, ali i za mene je bila iznenađenje serija 10:0 u prve tri minute drugog poluvremena. Jednostavno im nismo dopustili poentiranje i prelomili smo utakmicu", rekao je Txus Vidorreta nakon susreta.

Od početka Cibona je muku mučila sa šutom, posebno s vanjskih pozicija. Utakmicu je završila s tricom 2/15 dok su gosti za tricu šutirali 12/27.

U drugoj dionici Španjolci su počeli bježati, uspjeli su doći do dvoznamenkaste prednosti i na poluvremenu imali su vodstvo od 13 razlike. Presudila je ta kobna treća četvrtina i užasnih 24:5 s kojima se Tenerife potpuno odvojilo i Cibona se do kraja nadala tek smanjenju i nekom pristojnom porazu.

Na kraju 18:8 u izgubljenim loptama, očajan šut za tricu Cibosa te čak 26:8 u asistencijama, jednostavno drugačije nije niti moglo završiti. S takvim nastupom Cibona nije imala šanse.

Tim Abromaitis sa 17 poena i šest skokova te Mamadou Niang sa 16 poena stvorili su najveće probleme domaćinu.Kod Cibone bolji od ostalih bili su Ante Žižić s 14 poena i devet skokova te Željko Šakić s 13 poena i pet skokova.