MAXtv Prva liga, 13. kolo, 21.10.2016, 18:00 h, Park mladeži, gledatelja: 357
Suci: Dalibor Mlakar, Jerko Crnčić, Vedran Đurak
Marko Pavlovski 70'
3:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

Branimir Korać • petak, 21.10.2016.

Nogometaši Splita upisali su prvu ovosezonsku pobjedu, u Parku mladeži ugostili su Slaven Belupo i svladali ga s 3:0. Sva tri pogotka postigli su igrači kojima su to prvi golovi u dresu Splita...

Marin Roglić
73'
9
Filip Bojić
82'
17
Alem Merajić
90'
Vjekoslav Lokica
11
(do 42')
15
(do 58')

Željko Kopić

Split je napokon slavio, nakon 12 sušnih kola napokon je došao do tri boda. U Parku mladeži gostovao je Slaven Belupo kojeg su Splićani visoko svladali s 3:0.

Prvo poluvrijeme dugo je prolazilo bez većih prilika na obje strane, igralo se nešto opreznije jer su i jedni i drugi bili sv jesni važnosti susreta, a iako je prva prava velika prilika stigla tek u 45. minuti, Split je ranije poveo.

U 38. minuti domaćin je došao do prvog pogotka na susretu i to preko Boljata koji je sjajno opalio s više od 20 metara i pogodio kut vratara Blaževića.

Veliku priliku za poravnanje u završnici prvog poluvremena imao je Eder koji je bio sam pred domaćim vratarem, ali pucao je neprecizno.

U drugom dijelu nije se tako dugo čekalo na novi pogodak. Sandro Ugrina u 55. minuti postigao je drugi pogodak i to na dodavanje Boljata nakon gužve u 16 metara.

U 69. minuti susret je odlučen, Pešić je izborio loptu i proigrao u kontri Pavlovskog koji postavlja konačnih 3:0.

Za Split je ovo prva prvenstvena pobjeda nakon što je u dosadašnjih 12 kola upisao samo četiri boda.