Monaco
Monaco 6:2 Montpellier
Montpellier

Dario Dodić • petak, 21.10.2016.

U sjajnoj utakmici u kojoj smo vidjeli čak osam pogodaka Monaco je na domaćem terenu s uvjerljivih 6:2 došao do tri boda u prvom susretu desetog kola francuskog prvenstva...

Nogometaši Monaca u dvoboj s Montpellierom ušli su kao veliki favoriti, željni ispiranja gorkog okusa iz prošlog kola kada su na gostovanju kod Toulousea poraženi s 3:1. Igrali su i Ligu prvaka u Moskvi gdje su upisali remi, bilo je vrijeme za pobjedu na domaćem travnjaku.

Nije dobro krenulo po Monaco, poveli su gosti iz Montpelliera u devetoj minuti nakon što je Glik na 18 metara od svoga gola srušio Boudebouza i zaradio žuti karton. Slobodnjak je odlučio izvesti upravo Boudebouz, Danijel Subašić pokušao je pročitati gdje će lopta te je krenuo u stranu iza živog zida, no Boudebouz lijepo pogađa Subašićevu stranu i donosi vodstvo Montpellieru.

Nakon toga budi se Monaco i s više igrača kreće u lov na izjednačenje. U 34. minuti tražili su domaćini jedanaesterac nakon što je u kaznenom prostoru Montpelliera pao Mbappe, ali sudac Delerue ispravno je procijenio da prekršaja nije bilo.

Ipak, samo minutu kasnije isti igrač iznuđuje najstrožu kaznu za Monaco. Mbappe je lažnjakom prevario dvojicu Montpellierovih braniča, Shkiri je uklizao, a Monacov napadač takav potez gostujućeg igrača jedva dočekao i krenuo padati i prije kontakta. Vrlo dvojbenu situaciju Delerue odlučuje nagraditi jedanaestercem za Monaco koji povratnik nakon ozljede Falcao pretvara u izjednačujući pogodak za domaćine.

Potpuni preokret dogodio se već na samom početku drugog poluvremena kada je Mbappe glavom u mrežu usmjerio ubačaj Bernarda Silve. Gosti ne odustaju i vraćaju se pogotkom iz jedanaesterca koji je skrivio Mendy. Subašić je pročitao u koju će stranu pucati Boudebouz, ali Alžirac pogađa sami desni kut Subašićevog gola za 2:2.

Dvije trećine susreta momčadi su bile izjednačene, a onda je uslijedio raspad gostiju. U 64. do novog vodstva dolazi Monaco preko Jemersona, nakon toga na 4:2 povećava kapetan Germain na ubačaj Mbappea. Samo minutu i pol nakon Germainovog gola za 5:2 zabija Lemar nakon slabog boksanja vratara Jourdrena, a konačnih 6:2 u sudačkoj nadoknadi postavlja Traore nakon što je većinu posla odradio Boschilia.