Branimir Korać • subota, 22.10.2016.

Šest utakmica engleskog Premiershipa odigrano je u subotnjem poslijepodnevnom programu, Arsenal je nakon njih zasjeo na vrh ljestvice iako je doma odigrao bez pogodaka...

Arsenal - Middlesbrough 0:0

Arsenal je na vrhu Premier lige iako nije uspio svladati na svom travnjaku Middlesbrough. Wengerova momčad nije briljirala, imala je veći posjed lopte, ali do pogotka nije došla.

Uz brojne probleme s ozljedama, Wenger je za ovaj susret ostao i bez Xhake zbog suspenzije, a gosti su pokazali da u London nisu došli bez ambicija. U prvom dijelu imali su i bolje prilike, dva puta blizu pogotka bio je Gaston Ramirez, ali mreža se nije tresla.

U drugom dijelu odmah griješi Victor Valdes, ali Alexis Sanchez ne zabija, nakon toga uslijedilo je razdoblje u kojem je Arsenal pleo mrežu oko gola gostiju, u završnici je Mesut Özil i poslao loptu u mrežu, ali iz zaleđa i pogodak nije priznat.

Ostalo je 0:0 čime je Arsenal privremeno zasjeo na vrh dok se gosti pomiču poziciju iznad zone ispadanja.

Burnley - Everton 2:1

Malo će Evertonu značiti činjenica da je bio bolji protivnik u gostima kod Burnleyja, domaćin je taj koji je odnio sva tri boda. Osigurao ih je u 90. minuti kada je Kanađanin Scott Arfield pogodio nakon što je Islanđanin Johann Gudmundsson fantastičnim udarcem zatresao gredu, lopta se odbila do Arfielda, a ovaj pogodio za pobjedu.

Domaćin je vodio u 39. minute golom Sama Vokesa, a Yannick Bolasie poravnao je u 58.

Swansea - Watford 0:0

U posve izjednačenom dvoboju na Libertyju, Swansea i Watford odigrali su bez pogodaka. Domaćin je bio bliži pogotku kada je Gylfi Sigurdsson u 83. minuti zatresao vratnicu, no ostalo je 0:0.

Ovo je tek peti bod Velšana ove sezone dok Watford sada ima tri pobjede, tri poraza i tri remija.

Leicester - Crystal Palace 3:1

Potpuno otvorena, pomalo run & gun utakmica u Leicesteru. Domaćin je ipak na kraju bio uspješniji od Crystal Palacea i slavio s 3:1.

U završnici prvog poluvremena domaćin je stigao do prednosti nakon pogotka Ahmeda Muse i s tih 1:0 otišlo se na odmor.

U drugom dijelu prvo je Shinji Okazaki povisio na 2:0, a kada je u 80. Christian Fuchs zabio i treći gol, bilo je jasno da će bodovi ostati u rukama domaćina.

Pet minuta kasnije Yohann Cabaye samo je postavio konačnih 3:1.

West Ham - Sunderland 1:0

Po prvi put ove sezone West Ham je spojio dvije pobjede. Drugu je upisao u Londonu protiv posljednjeplasiranog Sunderlanda kojeg je slomio tek u samoj završnici.

Bilićeva momčad bila je bolja, ali ponovno je realizacija bila veliki problem i viđen je samo jedan pogodak koji je pao u 94. minuti kada se činilo da će Čekićari upisati novi kiks.

Pogodak za tri boda postigao je Winston Reid udarcem s 18 metara kroz šumu nogu u sami kut vratara Pickforda.

Hull - Stoke 0:2

U sličnoj situaciji kao West Ham, bio je i Stoke koji je također napokon spojio dvije pobjede. U gostima je slavio kod Hulla s 2:0, a pobjedu gostima donio je Xherdan Shaqiri, strijelac oba pogotka.