Dario Dodić • subota, 22.10.2016.

Nogometaši Dortmunda jedva su se spasili poraza u gostima kod posljednjeplasiranog Ingolstadta, Hoffenheim je uz asistenciju Kramarića slavio s 3:0 u gostima kod Bayera, dok su u preostalim susretima poslijepodnevnog termina 8. kola Bundeslige bodove upisali domaćini...

Ingolstadt - Borussia Dortmund 3:3

S obzirom na prikazano u dvoboju s Borussijom Dortmund teško da bi netko mogao zaključiti kako je Ingolstadt posljednji na tablici i da su u prvih sedam kola prikupili tek jedan bod. Odlično su fenjeraši izgledali na terenu od prve minute, a posebno iz prekida kojima su zadavali glavobolje gostima iz Dortmunda.

Upravo nakon jednog takvog prekida poveo je Ingolstadt u šestoj minuti. S desne je strane slobodnjak izveo Suttner, a Almog Cohen neometan zabija nogom s pet metara. Mogao je Hinterseer povisiti na 2:0, ali njegov pokušaj škaricama brani Weidenfeller. Ipak, u 24. minuti Ingolstadt dolazi do drugog gola, gotovo identičnom akcijom kao kod prvog pogotka. Prekid je s desne stane izveo Suttner, ali ovoga puta glavom zabija Dario Lezcano svoj prvi ligaški gol u ovoj sezoni.

Imala je i Borussia svoje šanse, ali opasni su bili i igrači Ingolstadta te su na odmor otišli sa zasluženih 2:0. Ipak, u drugom dijelu diže se Borussia, pogotovo ulaskom Pulisica, pojačava pritisak i nakon 15 minuta u drugom dijelu Aubameyang glavom smanjuje na 2:1. Ako je netko pomislio da će se Ingolstadt raspasti i Borussia preokrenuti, bio je u zabludi. Tek što su krenuli s centra, domaćini ponovno odlaze na dva pogotka razlike kada Lezcano povratnu loptu upućenu s desne strane nogom posprema u Weidenfellerovu mrežu za 3:1

Imao je Ingolstadt već iduće minute priliku za 4:1 kada je vratnicu pogodio Hartmann. Na 3:2 smanjio je Ramos 20 minuta prije kraja, a onda kreće viktorija na gol Ingolstadta. Napadala je Borussia iz svih oružja, ali domaćini su odolijevali napadima sve do druge minute sudačke nadoknade kada je obrana Ingolstadta po treći put kapitulirala. Pokušaj Piszczeka glavom obranio je Nyland, a na odbijenu loptu prvi dolazi Pulisic i zabija za konačnih 3:3.

Bayer Leverkusen - Hoffenheim 0:3

Nogometaši Hoffenheima lakše su od očekivanog došli do pobjede u Leverkusenu protiv Bayera. Kumovalo je tome rano isključenje Vollanda kada je kao zadnji igrač srušio Demirbaya.

Kazna je uslijedila brzo, kontranapad Hoffenheima u 1:0 za goste lijepo pretvara Demirbay na asistenciju Wagnera. Do drugog pogotka čekalo se više od pola sata, danas vrlo solidni Andrej Kramarić dobio je loptu s lijeve strane, ubacio prizemno u sredinu gdje pronalazi Wagnera koji ne griješi i pogađa za 2:0. Domaćin tada sve baca u napad, ulaze Chicharito i Kiessling što otvara dodatan prostor za Hoffenheim koji u 60. minuti dolazi do novog gola. Wagner je gurnuo u sredinu na Kramarića, vratar Leno klizećim startom čisti ispred hrvatskog reprezentativca, ali samo do natrčalog Zubera koji bez problema trese praznu mrežu za konačnih 0:3.

U 65. minuti Kramarić je zamijenjen, dok Tin Jedvaj nije niti ulazio u igru za Bayer.

Darmstadt - Wolfsburg 3:1

Nogometaši Darmstadta na svom su travnjaku s 3:1 svladali Wolfsburg. Golijadu je prekrasnim golom otvorio Anis Ben-Hatira iz slobodnog udarca u 25. minuti nakon što je crveni karton za goste zaradio Bruma kada je kao zadnji igrač obrane s leđa zaustavio Kleinheislera. Tračak nade gostima donio je Gomez u 60. minuti, ali gosti s igračem manje nisu uspjeli sačuvati neriješen rezultat.

Kleinheisler zabija za 2:1 s ruba kaznenog prostora, a konačnih 3:1 postavlja Sirigu s vrlo slične pozicije 15 minuta prije kraja. Antonio-Mirko Čolak dobio je priliku u posljednjih 16 minuta u dresu Darmstadta dok Josip Brekalo nije konkurirao za sastav gostiju zbog ozljede.

Freiburg - Augsburg 2:1

Nakon mirnog prvog poluvremena drugi je dio utakmice Freiburga i Augsburga donio tri gola, slavili su domaćini 2:1. Domaćine je u vodstvo doveo Philipp u 66. minuti, na 2:0 povisio je Petersen na asistenciju Philippa, a za konačnih 2:1 pogodio je Halil Altintop

Hertha - Köln 2:1

Uspješan dan za domaćine zaokružila je Hertha koja je u Berlinu s 2:1 porazila Köln. Poveli su domaćini preko Ibiševića već u 13. minuti, na 1:1 poravnao je Modeste u drugom dijelu, a konačnih 2:1 postavio je Stark 15 minuta prije kraja.