Manchester City
Manchester City 1:1(0:1) Southampton
Southampton

Dario Dodić • nedjelja, 23.10.2016.

Nogometaši Manchester Cityja osvojili su samo bod na svom Etihadu u dvoboju sa Southamptonom. U susretu poraženih "Europljana" prvi je dio pripao gostima, a drugi Cityju, na kraju se 1:1 čini najpoštenijim rezultatom...

Nakon teškog poraza u Ligi prvaka od Barcelone Pep Guardiola nadao se bodovima kod kuće protiv Southamptona, koji je također u Europi ubilježio poraz, nezasluženo su Sveci izgubili od Intera u Europskoj ligi. Optimizam španjolskom strategu sigurno je davao i povratak Kompanyja nakon dužeg izbivanja. U sastav se vratio i Aguero, ali igrači Cityja nisu prikazali igru kakva se od njih očekivala.

Ponovno su pogreške obilježile igru Cityjeve obrane, a ni kapetan Kompany nije ulijevao sigurnost. Upravo nakon teške pogreške Stonesa poveo je Southampton. Teško je reći je li Stones vraćao loptu Kompanyju ili Bravu, poklon je iskoristio Redmond i nakon gotovo pola sata igre doveo goste u vodstvo.

Nekoliko minuta kasnije Stones ispravlja pogrešku i donosi izjednačenje Cityju, tako se barem činilo. S desne je strane ubacio De Bruyne, lopta je preletjela peterac i na drugoj vratnici mrežu trese Cityjev branič. Sudac Clattenburg pokazao je na centar, ali onda i promijenio odluku nakon što mu je linijski sudac signalizirao zaleđe Aguera koji je utjecao na igru.

Na poluvremenu Guardiola ostavlja u svlačionici De Bruynea i u vatru baca Iheanacha koji mu se vrlo brzo zahvaljuje pogotkom. Dugom loptom Fernardinho je u prostor gurnuo Sanea, ovaj gura u sredinu do Iheanacha koji iz blizine zabija za 1:1.

Nakon toga Guardiola baca sve u napad, pritiskao je opasno City, ali do kraja nisu uspjeli zatresti mrežu i morat će se zadovoljiti bodom.