Dario Dodić • nedjelja, 23.10.2016.

Nogometaši Fiorentine došli su do pobjede 5:3 u ludoj utakmici u gostima kod Cagliarija. Tri je pogotka i asistenciju ubilježio fantastični Nikola Kalinić, asistenciju je upisao i Ivan Strinić u pobjedi Napolija, kao i Marcelo Brozović u novom porazu Intera...

Cagliari - Fiorentina 3:5

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su u Cagliariju istoimeni domaćin i Fiorentina. Na kraju su gosti slavili 5:3 uz čak tri gola i lijepu asistenciju Nikole Kalinića. Za razliku od Kalinića Milan Badelj i Hrvoje Milić veliku su pobjedu Viola gledali s klupe.

Poveli su domaćini već u drugoj minuti kada je Di Gennaro glavom pospremio ubačaj Murrua. Vrlo brzo poravnava Fiorentina, s desne je strane ubacio Tello, a Kalinić glavom u padu zabija za 1:1. Žalili su se igrači da je hrvatski napadač bio u zaleđu, u svakom slučaju situacija je bila vrlo dvojbena. Do kraja poluvremena Fiorentina je riješila pitanje pobjednika. Bernardeschi je za 2:1 zabio nakon lijepe asistencije Kalinića, isti je igrač prekrasno zabio i za 3:1, a još se jednom upisao u strijelce i Kalinić za 1:4 i to lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora.

U drugom je dijelu više od igre imao domaćin, ali zabija Fiorentina. Kalinić glavom nakon ubačaja s desne strane upotpunjuje hat-trick. Cagliari nije odustajao te su pogocima Capuana i Borriella smanjili na 3:5.

Atalanta - Inter 2:1

Nakon pobjede protiv Southamptona u Europskoj ligi, Inter se vratio porazima u domaćem prvenstvu. Atalanta je u Bergamu posve zasluženo došla do sva tri boda rezultatom 2:1. Frank de Boer u početni je sastav ubacio i Perišića i Brozovića, ali hrvatski reprezentativci nisu posebno odskakali iznad interovog slabog prosjeka.

Bolja je bila Atalanta tijekom većeg dijela susreta, poveli su ranim pogotkom Masiella i držali vodstvo sve do 50. minute kada je dosuđen slobodnjak za Inter na 30 metara od Atalantinog gola. Kratko je Brozović gurnuo do Edera koji silovito zabija za 1:1.

U 62. minuti Marcelo je napustio teren, a deset minuta prije kraja odličnu je priliku za vodstvo Intera imao Perišić, ali njegov odličan šut brani vratar Berisha. Tri minute prije kraja Santon u kaznenom prostoru Intera ruši Kessieja, najstrožu kaznu sigurno je izveo Pinilla za pobjedu Atalante 2:1 i erupciju oduševljenja na tribinama.

Crotone - Napoli 1:2

Nogometaši Napolija došli su do sva tri boda na gostovanju kod Crotonea unatoč činjenici da su dvije trećine susreta odigrali s igračem manje nakon što je Gabbiadini u 31. minuti zbog udaranja posve zaslužio isključenje. Ivan Strinić dobio je priliku od prve minute, dok je Marko Rog još jednu utakmicu Napolija gledao s klupe.

Poveo je Napoli preko Callejona u 17. minuti, a već nakon nešto više od pola sata udvostručili su vodstvo nakon što je Strinićev ubačaj iz kornera glavom u pogodak pretvorio Maksimović. Crotone nije igrača više uspio pretvoriti u dominaciju na terenu, tek su u posljednjim minutama zabili počasni pogodak, strijelac je bio Rosi.

Torino - Lazio 2:2

Lijepu su utakmicu odigrali Torino i Lazio na Olimpijskom stadionu u Torinu. Poveo je Torino preko Falquea u 20. minuti, a tek 20 minuta prije kraja stiže odgovor Lazija, Ciro Immobile zabija na asistenciju Andersona.

Činilo se da će Lazio preokretom doći do sva tri boda kada je Murgia zabio za 1:2, ali duboko u sudačkoj nadoknadi Ljajić iz jedanaesterca poravnava na 2:2 nakon što je u šesnaestercu Lazija rukom igrao Cataldi.

Franjo Prce u igru je ušao u 89. minuti umjesto dvostrukog asistenta Andersona, dok je Vargić remi Lazija odgledao s klupe za pričuvne igrače.

Empoli - Chievo 0:0

Navijači na stadionu Carlo Castellani u Empoliju nisu mogli uživati u lijepoj igri i golovima. Empoli i Chievo uzeli su po bod, mreže su mirovale. Nešto je više pokušavao Chievo, ali bila je ovo utakmica za zaborav.