Sevilla
Sevilla 1:0(0:0) Atlético Madrid
Atlético Madrid

Dario Dodić • nedjelja, 23.10.2016.

Nogometaši Seville još su jednom sjajnom prezentacijom pokazali da su ove sezone spremni za velike stvari. Na Sanchez Pizjuanu uzeli su sva tri boda protiv Atletico Madrida, jedini pogodak na susretu postigao je N'Zonzi...

Sevilla je nakon laganog obračuna s Dinamom u Ligi prvaka na svom stadionu upisala pobjedu u devetom kolu La Lige. Iako je s druge strane stajala snažna momčad Diega Simeonea koja posljednjih tjedana igra u fantastičnoj formi, do pobjede je posve zasluženo došao domaćin i tako, barem privremeno, zasjeo na vrh Primere.

Po jakom pljusku više od igre pokazala je Sevilla, ali unatoč lijepim pokušajima Nasrija i Vietta, vratar Atletica Jan Oblak zaključao je svoja vrata. Tek u 73. minuti gostujući vratar napokon je kapitulirao. Vietto je gurnuo loptu u prostor N'Zonziju, Francuz se izborio za poziciju između Gabija i Savića, izašao pred Oblaka i preciznim prizemnim udarcem poslao loptu u mrežu.

Mogao je Vazquez pet minuta prije kraja povećati na 2:0, a opasno je prijetio i Godin na drugoj strani, no promjene rezultata nije bilo, prvi put u eri Diega Simeonea i prvi put nakon 3. listopada 2010. godine Sevilla je svladala Atletico Madrid.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije ulazio u igru.