Sporting Gijón
Sporting Gijón 1:1 Sevilla
Sevilla

Mihaela Bradovski • subota, 29.10.2016.

Subotnji program u La Ligi otvoren je u Gijonu gdje je Sporting ugostio Sevillu. Dinamov protivnik u Ligi prvaka propustio je priliku doći do tri boda i vratiti se na vrh ljestvice, morao se zadovoljiti remijem 1:1...

Iako su remiji u međusobnim dvobojima između Sporting Gijona i Seville prava rijetkost, on se ovaj put dogodio. Tek drugi remi u zadnjih 28 međusobnih dvoboja, a s njim se Sevilla bodovno poravnala s vodećim madridskim Realom dok je Sporting Gijon napustio zonu ispadanja i došao do 16. mjesta.

Sevilla je u Gijon doputovala s tri pobjede u nizu, ovaj susret ujedno je i priprema za domaći dvoboj protiv Dinama u Ligi prvaka, a Sporting je nakon serije poraza upisao drugi uzastopni remi.

Luciano Vietto već u četvrtoj minuti doveo je goste u vodstvo i potvrdio sjajnu formu. Ove sezone sudjelovao je u čak šest pogodaka Seville dok je u cijeloj prošloj tek u četiri.

Nakon primljenog pogotka Sporting se dosta brzo oporavio i počeo prijetiti pa je tako u 12. minuti Borja Viguera imao dobru priliku, ali nije bio precizan. Osam minuta kasnije ipak stiže poravnanje, Roberta Canella odlično je pronašao Moija Gomeza koji vara Rica.

Sevilla je već u sljedećem napadu imala priliku za vraćanje prednosti, ali Franco Vazquez pogodio je vratnicu da bi odmah nakon toga Cuellar zaustavio pokušaj Vietta.

Borja Viguera bio je najopasniji kod domaćina i do odlaska na odmor u još dva navrata opasno je prijetio Ricu. U drugom dijelu gosti su bili bolji, stvorili su nekoliko izglednih prilika, a najbliži pogotku bili su u 59. minuti kada je Gabriel Mercado pogodio vratnicu.

Duje Čop u domaćem sastavu igrao je do 70. minute kada ga je zamijenio Dani Ndi.