Mihaela Bradovski • subota, 29.10.2016.

Tin Jedvaj upisao se među strijelce ove subote i to ključnog pogotka za Bayer koji je donio Apotekarima pobjedu na gostovanju u Wolfsburgu...

Augsburg - Bayern 1:3

Bayern je stigao do očekivanih bodova na gostovanju kod Augsburga. Slavila je Ancelottijeva momčad s 3:1 nakon što je već u prvih 50 minuta riješila pitanje pobjednika.

Poveli su Bavarci u 19. minuti iz kontranapada nakon što je Robben proigrao Lewandowskog koji si odlično odbija loptu u prostor, dolazi sam pred domaćeg vratara i lakoćom zabija te prekida post.

Dvije minute kasnije Lewandowski je uzvratio Robbenu za asistenciju i to nakon što mu je obranjen pokušaj, došla je lopta ponovno do Poljaka koji je vraća za Robbena i laganu egzekuciju.

Odmah na startu drugog dijela još jednom odlična suradnja Robbena i Lewandowskog, poljski napadač postigao je svoj drugi pogodak i bilo je jasno da će gosti uzeti puni plijen.

U 67. minuti Koo Ja-Cheol iskoristio je lošu reakciju Bayernove obrane i samo postavio konačnih 3:1.

Darmstadt - RB Leipzig 0:2

RB Leipzig ne posustaje i nakon četvrte uzastopne pobjede i dalje čvrsto drži drugu poziciju sa samo dva boda manje od Bayerna. Antonio Mirko Čolak ovaj put kod domaćina krenuo je s klupe i u 65. minuti zamijenio Schipplocka, ali nije uspio izvući Darmstadt.

Ključan potez gostujući trener Hasenhuttl povukao je u drugom poluvremenu kada je na travnjak poslao Marcela Sabitzera, a ovaj mu se odužio s dva pogotka.

Werder Bremen - Freiburg 1:3

Werder je ponovno u lošem nizu. Nakon četiri poraza na startu, imao je tri utakmice iz kojih je izašao neporažen, a sada je upisao drugi uzastopni poraz. Na svom travnjaku izgubio je od Freiburga s 3:1.

Već na poluvremenu gosti su vodili s 2:0 golovima Philippa i Grifa te je bilo jasno da će Werder vrlo teško do bodova.

U 67. minuti Santiago Garcia pružio je nadu okupljenima na Wesserstadionu, smanjio je na 2:1, ali osam minuta kasnije Abrashi s ruba kaznenog prostora postavlja konačnih 3:1.

Mainz - Ingolstadt 2:0

Do zaslužene pobjede stigao je Mainz koji je bio bolji od Ingolstadta i na kraju slavio s 2:0.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, domaćin je vrlo brzo u drugom dijelu došao do vodstva. U 51. minuti Malli je zabio iz kaznenog udarca i sve do 85. minuti bilo je tih 1:0.

Tada Oztunali podiže na 2:0, a u sljedećoj minuti novi udarac za Ingolstadt, igru zbog drugog žutog kartona napušta Christensen.

Wolfsburg - Bayer Leverkusen 1:2

Bayer je odnio sva tri boda s gostovanja kod Wolfsburga pobjedom 2:1, a osigurao ju je Tin Jedvaj pogotkom u 83. minuti.

Gosti su bili bolji protivnik i zasluženo su slavili, a Wolfsburg je ostao u zoni ispadanja s trećim uzastopnim porazom te osmom utakmicom u nizu bez pobjede.

Poveo je Wolfsburg u 37. minuti golom Arnolda nakon ubačaja Caligiurija, ali gosti su u drugom dijelu došli do preokreta.

U 79. minuti poravnao je Mehmedi, a u 83. minuti stoperi Dragović i Jedvaj kombinirali su u 16 metara domaćija, a hrvatski reprezentativac sam pred Benagliom lako zabija.

Jedvaj je igrao cijelu utakmicu, a Brekalo je u 78. minuti zamijenio Draxlera.