Nice
Nice 4:1(2:0) Nantes
Nantes

Dario Dodić • nedjelja, 30.10.2016.

Nogometaši Nice u 11. su kolu Ligue 1 došli do devete pobjede u sezoni porazivši Nantes na svojoj Allianz Rivieri 4:1...

Nakon 11 kola Nica je usamljena na vrhu francuskog prvenstva. Pobjedom 4:1 protiv Nantesa na najbolji su mogući način iskoristili kiks Monaca i odvojili se na šest bodova prednosti ispred njih i PSG-a.

Domaćini su bolje otvorili dvoboj protiv za nadigravanje raspoloženog gosta iz Nantesa. Iz prve prave prilike došla je Nica u vodstvo, Belhanda je lijepo uposlio Balotellija koji u dvoboju s dvojicom braniča Nantesa gubi loptu, činilo se prekršajem za najstrožu kaznu, ona ipak dolazi do Cypriena koji je posprema u mrežu Nantesa za vodstvo 1:0.

Kakva bi to utakmica Nice na Allianz Rivieri bila, a da se Mario Balotelli ne upiše u listu strijelaca - igrala se 27. minuta kada je Seri dubinskom loptom gurnuo u prostor Balotellija, talijanski internacionalac brži je od braniča i vanjskim dijelom kopačke smireno matira Rioua za konačan ishod prvog poluvremena. Bio je to šesti gol u Ligue 1 koji je Balotelli zabio u pet susreta na domaćem travnjaku.

Uraganski početak drugog dijela umalo je gostima donio izjednačenje. U 47. minuti obrana Nice previše se poigravala, Bodmeru Stepinski i Sala oduzimaju loptu, potonji lijepo pogađa pod gredu za smanjenje vodstva Nice na 2:1. Imao je Nantes u tim trenucima inicijativu, ali dekoncentrirani napadači prilike nisu pretvorili u izjednačenje.

Nica, pak, problema s napadačima očito nema. U 60. minuti nakon ubačaja iz kornera Plea skače više od vratara Rioua i glavom s četiri metra zabija za 3:1. Nakon toga Nantes više nije imao snage za novi pokušaj hvatanja rezultata, konačnih 4:1 postavio je Cyprien nakon lijepe akcije Balotellija i Ricarda.