Hoffenheim
Hoffenheim 1:0 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.10.2016.

U izravnom dvoboju za treću poziciju Hoffenheim je ugostio Herthu i upisao minimalnu pobjedu 1:0. Tri boda domaćinu donio je Niklas Sule pogotkom nakon pola sata igre...

Kramarićev Hoffenheim igra u odličnoj formi i upisao je petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. U sezonu je krenuo s četiri uzastopna remija, ali nakon toga zaredao je s pobjedama i još uvijek ne zna za poraz.

U devetom kolu dočekao je na svom stadionu Herthu koja je također vrlo dobro krenula u ovu sezonu, a na kraju je domaćin potpuno zasluženo uzeo puni plijen i osvojio važna tri boda.

Od početka sve je bilo u znaku Hoffenheima koji je u 29. minuti prvi put ozbiljno zaprijetio kada je nakon kornera glavom pucao Pavel Kaderabek, ali pogodio gredu.

Dvije minute kasnije lopta je ipak u mreži. Kerem Demirbay izveo je slobodni udarac s lijeve strane, ubacio u sredinu gdje lopta dolazi na glavu Niklasa Sulea i završava u mreži.

Hertha je svoju najbolju priliku propustila početkom drugog poluvremena kada je Oliver Baumann obranio pokušaj Vedada Ibiševića.

Domaćin je morao do povećanja vodstva u završnici susreta kada je Andrej Kramarić bio potpuno sam posred gola na nekih sedam-osam metara, pucao iz prve, ali Rune Jarstein sjajnom reakcijom obranio je njegov pokušaj.