Köln
Köln 3:0 Hamburger SV
Hamburger SV

Dario Dodić • nedjelja, 30.10.2016.

Uz puno više muke no što rezultat sugerira nogometaši Kölna svladali su HSV na svojem RheinEnergie stadionu. Trima pogocima Anthonyja Modestea došli su do pobjede 3:0 i četvrte pozicije na ljestvici Bundeslige...

Rezultat 3:0 daje naslutiti da se Köln bez većih poteškoća obračunao sa slabašnim HSV-om, jednom od dvije momčadi (uz Ingolstadt) koje ove sezone još nisu upisale pobjedu u Bundesligi, no tomu baš i nije bilo tako. Mučio se Köln većim dijelom utakmice, a dobrim dijelom tome je kumovao strijelac tri pogotka, Anthony Modeste.

Modeste je Kölnu mogao olakšati posao već u prvom poluvremenu kada je nakon prekršaja Gotza dosuđen jedanaesterac. Modeste je izveo najstrožu kaznu, prevario vratara Adlera, ali zaustavila ga je vratnica. Bio je to jedan od nekoliko promašaja Modestea, ali ne može se reći da nije zaslužio epitet igrača utakmice.

Olakšanje za domaću momčad uslijedilo je u 58. minuti kada je HSV-ov napadač Bobby Wood zbog naguravanja s Heintzom dobio izravni crveni karton. Heintz ga je tijelom gurnuo, Wood je vratio laktom, Heintz teatralno pao, a sve je vidio linijski sudac i signalizirao glavnom sucu.

Već tri minute kasnije poveo je Köln, s lijeve je strane ubacio Zoller, Modeste se našao na pravom mjestu i minimalno promijenio smjer lopti za 1:0 domaćina. Dugo se borio HSV s igračem manje, a Köln je tek u posljednjim minutama riješio pitanje pobjednika. Nakon ubačaja Rissea Modeste zabija glavom za 2:0, a isti igrač dubinskom ga loptom pronalazi i za 3:0, ovog puta je Modeste lijepo primio loptu i poentirao kroz Adlerove noge. Posljednji puta je neki igrač Kölna postigao hat-trick davne 1997. godine. Bio je to legendarni Toni Polster, a zanimljivo je da ga je zabio - HSV-u.

Pobjedom je Köln zasjeo na četvrto mjesto, dok se HSV i dalje nalazi na samom začelju. Alen Halilović novi je poraz gostiju iz Hamburga gledao s klupe.