Las Palmas
Las Palmas 3:3 Celta Vigo
Celta Vigo

Branimir Korać • nedjelja, 30.10.2016.

Utakmice Las Palmasa ove sezone ni slučajno ne mogu biti dosadne. Još jedna odlična utakmica, a ovaj put Las Palmas se vratio iz minusa od tri pogotka i u drugom poluvremenu izborio bod protiv Celte...

Sjajna utakmica na zatvaranju nedjeljnog programa La Lige, Las Palmas je ugostio Celtu i remizirao 3:3 iako je nakon 20 minuta gubio 3:0. Međutim domaćinu se isplatila upornost i vjera te je uspio na kraju uzeti bod poravnavši na 3:3.

Kako je Celta krenula, činilo se da će domaćin doživjeti pravu katastrofu. U šestoj minuti Celta je povela golom Wassa iz slobodnog udarca, lopta je išla po sredini gola, ali prevarila je domaćeg vratara.

Gosti tu nisu stali i u 14. minuti povisili su vodstvo nakon što je Sisto dugačkom loptom proigrao Iaga Aspasa, ovaj iz teške pozicije poslao loptu u mrežu.

Isti igrač pobjegao je domaćoj obrani i sedam minuta kasnije, ponovno izbio sam pred vratara i lijepom realizacijom povisio na 3:0. Malo tko je vjerovao u povratak Las Palmasa u tim trenucima.

Međutim u drugom dijelu domaćin se konsolidirao, a kada je u 52. minuti Bigas smanjio na 3:1, uz dosta vremena za povratak, krenula je ofenziva Las Palmasa.

Ubrzo je u igru ušao i Marko Livaja koji je u 65. minuti odigrao ključnu ulogu u smanjenju na 3:2. Izborio je kazneni udarac nakon što je uvukao u 16 metara Gomeza, ovaj ga je srušio i zaradio drugi žuti karton, a Viera je bio precizan s 11 metara.

Svega dvije minute kasnije Las Palmas se potpuno vratio u utakmicu, uspio je poravnati preko Boatenga i krenuo čak i po pobjedu.

Međutim na kraju može biti zadovoljan i remijem, vratio se iz velikog minusa, uspio uzeti bod, a Celta je u završnici susreta pogodila i gredu.