Stoke City
Stoke City 3:1 Swansea City
Swansea City

Sportnet • ponedjeljak, 31.10.2016.

Zadnja utakmica kola je odigrana između Stoke Cityja i Swanseaja, gdje smo vidjeli utakmicu punu lijepih poteza te u potpunosti zasluženu pobjedu domaćina.

AUTOR: Z.P.

Domaćini su jako dobro ušli u utakmicu te praktički poveli iz prvog udarca u trećoj minuti susreta. Strijelcu Bonyju je ovo prvijenac za Potterse u Premiershipu. Momčad Marka Hughesa nije bila dugo u vodstvu, svega pet minuta. Gosti su odmah uzvratili preko asistenta Sigurdssona i strijelca Routledgea koji zabija glavom kroz uši domaćeg golmana. Da šok domaćina bude još veći, igru zbog ozljede napušta Shaqiri. Domaćini su se brzo trgnuli te nastavili pritiskati Labudove pa su tako u 21. minuti došli jako blizu novog pogotka. Arnautović se jako dobro snašao i odložio loptu Adamu na nekih 20-ak metara, koji gađa niži suprotni kut golmana, ali vratnica je ipak bila saveznik gostujućeg vratara pa tako ostaje 1:1. Da je vratnica stvarno saveznik vratara Fabianskog, potvrđuje nova vratnica Adama u 34. minuti i naravno opet lopta od vanjske stative odlazi u gol aut. Da su se domaćini stvarno zamjerili vratnicama potvrđuje i treća pogođena od strane Austrijanca Arnautovića u 38. minuti. Poluvrijeme završava neriješenim rezultatom, čime gosti mogu biti mnogo zadovoljniji, točnije sretniji.

U nastavku domaća momčad nastavlja pokazivati više želje za promjenom rezultata, pa tako zamjena za Shaqirija, Egipćanin Sobhi lijepo se obrušio u šesnaesterac s lijevog krila te namjestio na udarac koji kasnije Mawson nesretno skreće u vlastitu mrežu. Tako domaćini kad nisu uspjeli sami postići gol, pomogli su im sami gosti. Utakmica se nastavila otvorenih gardova pa je velška momčad nastavila pokušavati doći do izjednačenja, ali biva opet kažnjena od Bjelokošćanina Bonyja u 73. minuti. Asistent, kao kod prvog gola, je bio Joe Allen. Do kraja gosti su uspjeli poravnati omjer golova s pogođenim vratnicama, gdje je Borja pogodio prečku u 79. minuti.

Oba kluba nemaju nikakvih obaveza preko tjedna pa im tako ostaje priprema za novo kolo prvenstva. Domaćine više će zanimati zdravstveno stanje omalenog Švicarca nego gostovanje u Londonu kod West Hama. Što se tiče Labudova, njima slijedi dvoboj s trenutno jako neefikasnim Manchester Unitedom, koji još igra Europa Ligu preko tjedna.