Málaga
Málaga 3:2 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Sportnet • petak, 04.11.2016.

U prvoj utakmici 11. kola Primere susreli su se Malaga i Sporting iz Gijona te pružili odličnu utakmicu na La Rosaledi gdje je domaćin preokretom uspio slomiti otpor gostiju i uzeti puni plijen.

AUTOR: Z.P.

Od samog početka moglo se vidjeti da su treneri Juande Ramos i Abelardo odlučili se drugačijim pristupom ući u utakmicu. Gosti iz Gijona stali su čvrsto iza te tako čekali svoje prilike kroz polukontre i kontre. Jedna takva kontra je bljesnula u 11. minuti kada Viguera odlično daje loptu u prostor Čopu, koji vraća povratnu loptu upravo Vigueru te slijedi prizemni udarac i promjena rezultata na semaforu. Domaćine primljeni pogodak nije obeshrabrio, nego su nastavili tražiti svoje prilike kroz nabačaje s boka. Mreže su mirovale do sudačke nadoknade prvog poluvremena kada se lopta odbija iz gužve u petercu ravno na nogu Fornalsa, koji lijepo plasira loptu oko braniča u mrežu gostujućeg golmana.

U nastavku opet na scenu stupa hrvatski reprezentativac te fantastično iz slobodnog udarca u 49. minuti matira Kamenog na golu Andalužana. Nakon toga domaćini bacaju sve karte u napad i to im se brzo isplatilo. Nisu toliko šansi stvorili, koliko su uporno napadali preko bočnih pozicija. Jedno takvo probijanje tinejdžera Ontiverosa koristi Ramirez te glavom poravnava rezultat. Netom nakon primljenog gola, slijedi novi kiks zadnje linije gostiju, čime ostaju s igračem manje nakon bespotrebnog prekršaja na centru igrališta. Krivac je upravo bio Castellano pa se tako prometnuo u tragičara utakmice. Domaćini su vrlo brzo iskoristili prednost u broju igrača u polju te tako u 78. minuti preokrenuli susret u svoju korist. Ponovno je bilo kobno ubacivanje s boka, iako se mora reći da je Santos jako lijepo zahvatio loptu glavom i neobranjivo poslao loptu u mrežu. Do kraja utakmice domaćini su imali prilike za dodatno povećanje vodstva, ali nisu uspjeli i što je još bitnije, nisu ih koštali promašaji.

Odličnu utakmicu odigrao je Duje Čop, sudjelovao je kod oba gola svoje momčadi. Jedino za čim će žaliti je šansa kod 2:2, kada se lijepo oslobodio svog čuvara i pucao prema golu, ali golman domaćina je ušao u udarac i obranio ga. Sve u svemu zadovoljavajuća forma hrvatskog napadača pred reprezentativni ciklus koji slijedi.