Dario Dodić • subota, 05.11.2016.

Nogometaši Hoffenheima i nakon desetog kola ostali su neporaženi, uzeli su veliki bod na Allianz Areni u gostima kod Bayerna. Borussia Dortmund s 5:2 je porazila slabašni HSV uz četiri gola i asistenciju Aubameyanga...

Bayern - Hoffenheim 1:1

Sjajna Hoffenheimova priča nastavila se i u Bayernu gdje su odigrali 1:1 s Bayernom i dodatno zakuhali situaciju na vrhu Bundeslige. Iako je Bayern dominirao na otvaranju susreta poveli su gosti u 15. minuti kada je Amiri s lijeve strane vratio povratnu loptu Demirbayu koji s ruba kaznenog prostora lijevom nogom pogađa lijeve rašlje Bayernovog gola.

Od prve minute u dresu Hoffenheima nastupio je Andrej Kramarić i bio vrlo solidan. U 23. minuti nakon solo-akcije pucao je s ruba šesnaesterca, ali preslabo za Neuera. Iako je Hoffenheim igrao vrlo dobro, Bayern dolazi do izjednačenja u 34. minuti. Raspoloženi Robben povukao je akciju Bayerna, gurnuo na lijevu stranu do Coste, koji je prizemnom loptom u sredini tražio Lewandowskog - ispred Poljaka uklizao je Zuber i nespretno pospremio loptu u svoju mrežu. Vjerojatnost je velika da bi Lewandowski učinio isto, ali to spada u kategoriju što bi bilo kad bi bilo. Bila je to 36. uzastopna domaća utakmica u kojoj je Bayern postigao gol, čime su postavili klupski rekord.

Hrabri gosti nisu se zatvorili sve do posljednjih deset minuta, imali su solidnih prilika za doći u vodstvo, ali najviše veseli činjenica što su se u München došli nadigravati i mora se priznati da nisu bili posebno nadigrani. U 71. minuti Kramarić je napustio igru, a umjesto njega je ušao Vargas, jednako ofenzivni igrač.

Ipak, u posljednjih desetak minuta Hoffenheim je odlučio čuvati "nulu", a upravo je to bio period u kojem je Bayern najviše dominirao. Imali su domaći dvije velike prilike za sva tri boda, ali i Müllera i Hummelsa zaustavila je vratnica.

HSV - Borussia Dortmund 2:5

Ljepoticu kola odigrali su u Hamburgu HSV i Borussia Dortmund, iako se mora priznati da se više uživalo u ljepoti igre gostujuće momčadi, ali i HSV je imao svojih svijetlih trenutaka, koje Alen Halilović nije imao prilike gledati niti s klupe.

Već u četvrtoj minuti povela je Borussia, lijepo su kombinirali gosti, prvi je udarac obranio Adler, ali loptu je odbio do fantastičnog Pierre-Emericka Aubameyanga koji lagano zabija za 0:1. Bio je to ujedno najbrži gol Aubameyanga u dresu Borussije, prije toga je najbrži gol postigao u osmoj minuti.

Nakon pogreške Djouroua Borussia podiže vodstvo na 2:0. Loptu mu je oduzeo Emre Mor, izašli su pred Adlera Mor i Aubameyang, turski internacionalac nesebično proigrava Aubameyanga koji postiže svoj drugi gol. Već u 27. minuti napadač iz Dortmunda podiže svoj i konto golova Borussije na tri, a na samom početku drugog poluvremena Aubameyang postiže svoj četvrti pogodak.

Samo četiri gola bila su potrebna domaćinima da se probude i da počnu igrati - i jesu. U 55. minuti lijepo glavama HSV-ovi igrači u priliku guraju Müllera koji bez poteškoća zabija za 1:4. Zabila ja domaća momčad i u 60. minuti, ali sudac je procijenio da je Gregoritsch faulirao Gintera prije postizanja pogotka. 15 minuta prije kraja Aubameyang se upisao i u asistente, proigrao je Dembelea za 1:5, a konačnih 2:5 postavio je Müller novim lijepim pogotkom.

Freiburg - Wolfsburg 0:3

Momčad Wolfsburga na gostovanju kod Freiburga upisala je drugu pobjedu u ovoj sezoni Bundeslige. Poveli su gosti u 41. minuti pogotkom Marija Gomeza, a isti je igrač povisio na 2:0 u 53. minuti. Rješenje susreta stiglo je u 86. minuti kada je Rodriguez realizirao najstrožu kaznu. Penal je skrivio Gunter i za to zaslužio crveni karton. Josip Brekalo pobjedu Wolfsburga odgledao je s klupe.

Ingolstadt - Augsburg 0:2

Niti u desetom kolu nogometaši Ingolstadta nisu došli do pobjede. Ne samo da nisu došli do pobjede već su na domaćem terenu poraženi od strane Augsburga 0:2. Pohvale idu Schusteru koji je pogodio sa zamjenama jer su oba strijelca ušla s klupe. U 85. minuti vodstvo Augsburgu donio je Bobadilla iz slobodnog udarca, dok je u posljednjoj minuti Altintop postavio konačnih 0:2.

Bayer - Darmstadt 3:2

Lijepu su utakmicu odigrali Bayer i Darmstadt u Leverkusenu, a do sva tri boda došao je domaćin pobjedom 3:2. Poveli su domaćini u 32. minuti, strijelac je bio Calhanoglu, bio je to rezultat s kojim se otišlo na odmor. Od 46. minute u igru je ušao Mirko-Antonio Čolak i već u 47. minuti donio izjednačenje Darmstadtu.

Ipak, brzo se od šoka oporavlja domaćin, pogocima Brandta i Aranguiza dolaze do 3:1, a konačnih 3:2 postavlja Mario Vrančić u 85. minuti. Tin Jedvaj nije ulazio u igru za Bayer.